Angle down Atgal

Buvusiai Kretingos rajono savivaldybės mero pavaduotojai D. Skruibienei „atvėsti“ nereikėjo

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) konstatavo, kad buvusi Kretingos rajono savivaldybės mero pavaduotoja Danutė Skruibienė nenusižengė apribojimams, taikomiems nustojus eiti pareigas valstybinėje tarnyboje.

Tyrimo duomenys rodo, kad D. Skruibienė laimėjo konkursą į Kretingos socialinių paslaugų centro (KSP) direktoriaus pareigas nepraėjus metams po to, kai nustojo dirbti Kretingos rajono savivaldybės mero pavaduotoja. Keltas klausimas, ar tokiais veiksmais ji nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimo vienerius metus „atvėsti“, nes, esą, dirbdama savivaldybėje, kuravo rajono socialines įstaigas.

VPIDVTĮ nustato, kad pareigas valstybinėje tarnyboje nustojęs eiti asmuo vienerius metus neturi teisės įsidarbinti įmonės vadovu, jei per paskutinius darbo metus jo tarnyba buvo tiesiogiai susijusi su įmonės ar jos kontroliuojamos įmonės veiklos priežiūra ar kontrole arba jeigu asmuo tiesiogiai dalyvavo rengiant, svarstant ar priimant palankius įmonei ar jos kontroliuojamai įmonei sprendimus konkurso ar kitokiu būdu teikti valstybės užsakymus ar finansinę paramą.

VTEK nenustatė, kad D. Skruibienei, kaip savivaldybės mero pavaduotojai, mero potvarkiu būtų buvę pavesta prižiūrėti ir kontroliuoti KSP veiklą. Nenustatyta ir faktinių įrodymų, kad per paskutinius D. Skruibienės darbo metus savivaldybėje – iki šių metų balandžio – ji būtų dalyvavusi rengiant, svarstant ar priimant palankius sprendimus KSP konkurso ar kitokiu būdu teikti valstybės užsakymus ar finansinę paramą. Iš surinktų duomenų matyti, kad D. Skruibienė nerengė mero potvarkių, sprendimų projektų ar kitų dokumentų, susijusių su KSP veikla. Taip pat ji nedalyvavo darbo grupėse ar komisijose, susijusiose su KSP veikla. Be to, VTEK neturi įrodymų, kad D.Skruibienė būtų vykdžiusi tiesioginę KSP priežiūrą ar kontrolę.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite