Angle down Atgal

Buvusi laikinoji NTAKD vadovė įtariama 250 tūkstančių eurų neteisėto praturtėjimo byloje

Buvusi laikinoji Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento (NTAKD) direktorė Evelina Pridotkienė ir jos vyras įtariami 250 tūkst. eurų neteisėto praturtėjimo byloje, BNS antradienį patvirtino Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT).

Vykdant tyrimą, praėjusią savaitę Vilniuje sulaikyta 15 įtariamųjų ir atlikta 50 kratų.

Byloje praėjusį penktadienį suimtas buvęs Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto direktorius Gediminas Pridotkas.

Kitiems įtariamiesiems skirtos švelnesnės kardomosios priemonės – rašytiniai pasižadėjimai neišvykti, įvairūs draudimai, įskaitant nebendravimą su nustatytais asmenimis.  

„Kalbant apie įtariamąją, kuri laikinai ėjo Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento direktorės pareigas, tyrimas nėra susijęs su tiesiogiai jos atliekamomis pareigomis. Apie jos procesinį statusą byloje buvo informuotos institucijos, teisės aktų nustatyta tvarka“, – teigiama BNS atsiųstame STT atsakyme.

Europos prokuratūra skelbia, jog įtarimai susiję su neteisėtu praturtėjimu, siekiančiu bent 250 tūkst. eurų ir susijusiu su viešaisiais pirkimais, finansuotais Europos Sąjungos.

Pasak Europos prokuratūros, pagrindiniai bylos įtariamieji, kaip manoma, neteisėtai praturtėjo veikdami drauge su privačių kompanijų atstovais, mokėjusiems jiems už paslaugas.

Už tai jiems, kaip manoma, buvo sudaromos palankesnės sąlygos dalyvauti Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto, priklausančio Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai, viešuosiuose pirkimuose.

STT pranešė, jog G. Pridotkui ir jo sutuoktinei pareikšti įtarimai dėl turto iššvaistymo, dokumentų klastojimo, apgaulingos buhalterinės apskaitos tvarkymo ir neteisėto praturtėjimo.

Tyrimo metu tarnyba teigia besiaiškinanti, kokiomis aplinkybėmis buvęs instituto direktorius kartu su savo sutuoktine galėjo įgyti turtą, kurio vertė didesnė kaip 250 tūkst. eurų ir ar turtas buvo įgytas iš teisėtai gautų pajamų.

Vyriausybė pirmadienį atšaukė E. Pridotkienę iš laikinosios NTAKD vadovės pareigų. Tai padaryta gavus informacijos apie teisėsaugos atliekamą tyrimą.

Ji laikinosios įstaigos vadovės pareigas ėjo nuo balandžio ir iki šiol vadovauja NTAKD Stebėsenos ir analizės skyriui.

Vietoje E. Pridotkienės laikinai vadovauti departamentui paskirta dabartinė direktoriaus pavaduotoja Gražina Belian.

Tiriamosios žurnalistikos centras „Siena“ yra skelbęs, jog G. Pridotko vadovaujamas institutas per vadinamuosius ikiprekybinius pirkimus siekia vystyti maisto kokybės tyrimų inovacijas, bet pirkime dalyvauja tik keturios įmonės, tarpusavyje susijusios per savininkus arba jų bendrus verslus.

STT kviečia asmenis, turinčius reikšmingos tyrimui informacijos, susisiekti savo Centrine tyrimų valdyba.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite