Angle down Atgal

Buvęs „Princų“ grupuotės lyderis nubaustas už ikrų ir krevečių vagystę

Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmai administracinio nusižengimo byloje atmetė praeityje garsios grupuotės „Princai“ vadeivos 62 metų Vlado Baranausko pravarde Baranis skundą dėl ikrų ir krevečių vagystės. Vyrui palikta galioti policijos skirta piniginė bauda. Tiesa, žinomas šiaulietis turi teisę šią nutartį skųsti.

Įkliuvo peržiūrėjus vaizdo įrašus

Praeityje garsios grupuotės vadeiva į policijos akiratį pateko šių metų rugpjūčio 27 dieną, kai viename Šiaulių prekybos centre, Vilniaus gatvėje, dirbę apsaugos darbuotojai pastebėjo, kad iš lentynų dingo konservų dėžutėse laikyti ikrai ir krevetės. Tai dažnai vagiamos prekės, todėl apsaugos darbuotojai šias prekes stebėdavo atidžiau, lentynų turinį kartas nuo karto perskaičiuodavo. Peržiūrėję vaizdo kameras, darbuotojai pastebėjo, kad prekes galimai pavogė vyriškis. Vaizdo įraše buvo matyti, kaip jis į lentyną tiesia ranką, o po to nueina. Ką jis galėjo neštis rankose nebuvo matyti, nes kameros vyrą nufilmavo iš nugaros. Apsaugos darbuotojai asmens nepažino. Situacija pasikeitė, kai vaizdo įrašus peržiūrėjo policijos pareigūnai. Jie atpažino puikiai pažįstamą nusikalstamo pasaulio legendą.

Anot administracinio nusižengimo bylą nagrinėjusio teismo, 2019 metų rugpjūčio 26 dieną 19 valandą 5 minutės, Šiauliuose, Vilniaus gatvėje esančiame prekybos centre „Maxima“, Vladas Baranauskas pavogė du vienetus upėtakių raudonųjų ikrų ir 1 vienetą krevečių, kurių bendra vertė 15 eurų 18 centų.

Tų pačių metų rugsėjo 11 dieną policija priėmė nutarimą dėl administracinio nusižengimo ir skyrė „eksprincui“ 90 eurų baudą.

Savo kaltę neigė

Tuo tarpu pats Baranis su tokia nutartimi nesutiko ir pasinaudojo teise ją apskųsti teismui. Vyras nurodė, kad su nutarimu nesutinka, nes mano, jog yra nubaustas nepagrįstai. Anot jo, administracinio nusižengimo byla buvo išnagrinėta neobjektyviai, nevisapusiškai, neįvertinti visi turimi objektyvūs duomenys, įrodymai, todėl buvo priimtas neteisingas nutarimas. Su nutarimu Vladas Baranauskas nesutiko, nes, anot jo, nusižengimo nepadarė. Į kišenę jis įsidėjo ne byloje minimas prekes, o kartu parduotuvėje buvusio pažįstamo paduotus ranktus. Esą, jis pareigūnei nurodė ikrų nevogęs, o iš parduotuvės išėjo sumokėjęs už tai, ką pirko. Baranis pabrėžė, kad nebuvo sulaikytas apsaugos darbuotojų. Niekas jam nebuvo pareiškęs jokių pretenzijų.

Teismas „eksprincu“ nepatikėjo

Bylos nagrinėjimui prireikė trijų posėdžių, kol buvo apklaustos abi šalys, liudytojai, peržiūrėtas vagystės vaizdo įrašas. Šiandien skelbto nutarimo pats Vladas Baranauskas išklausyti neatvyko. Teismo nuomone, buvusio nusikalstamo pasaulio legendos kaltė buvo įrodyta, todėl pateiktas skundas buvo atmestas:

„Priimdamas sprendimą atmesti pateiktą skundą, teismas rėmėsi ištirtais liudytojų parodymais, pateikta filmuota medžiaga iš vaizdo kamerų. Teismas konstatavo, kad Vladas Baranauskas įvykdė vagystę iš parduotuvės, tuo pagrindu atmetė pateiktą skundą ir paliko galioti policijos priimtą sprendimą“, – komentavo bylą nagrinėjęs Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmų teisėjas A. Prygunkovas.

Vladas Baranauskas per 20 dienų dar gali šį nutarimą apskųsti aukštesnės instancijos teismui.

comment Skaitytojų komentarai (2)

Taip pat skaitykite