Angle down Atgal

Buto nuomai sostinėje ieškantis J. Liesis atsidūrė netikėtoje situacijoje

Žinomas smagių renginių vedėjas, legendinės grupės Bavarija narys Juozas Liesis buto nuomai ieško jau kelias dienas. Ne vieną nuomai skirtą butą matęs vyras šiandien sulaukė netikėto skambučio. Pagal skelbimą internete Vilniaus Šeškinės mikrorajone radęs bavaras susidūrė su nustebinusią nuomotojų reakcija. Sostinės nekilnojamojo turto sektoriuje įtampa jaučiama jau kelinti metai, nuomininkai ir nuomotojai dalinasi įvairiomis patirtimis tačiau renginių vedėjui skirti žodžiai pribloškė ir šimtus socialinio tinklo Facebook lankytojus.

Maksimalių išbandymų metas

Pirmadienio popietę J. Liesis socialiniame tinkle pasidalino istorija. Joje šmaikščiai pasakojamas pokalbis su NT agentu. Žinomas vyras rašė, kad buto ieško po penkių metų pertraukos, kad pagrindiniai reikalavimai neypatingi: svarbu kaina, neperenelyg nutolusi vieta automobiliui ir erdvė dviračiui.

Netikėtas nuomotojo atsakymas

„Butas Šeškinėje, reikalus tvarko agentas.” - pradeda Juozas. “Susitikimas šiandien, taip dar praėjusią savaite sutarta. Skambutis prieš porą min. Tikrai malonus atsakingo tarpininko balsas, puikios bendravimo manieros ir žinia iš savininkų. Dėl didelio geidaujančių apžiūrėti butą skaičiaus bus kviečiami tik normalūs, standartiniai nuomininkų variantai. Čia apie mane, o Šeškinė man tikrai tiks, visur yra savų privalumų. Santūriai mintyse džiūgavau“, – toliau rašė J. Liesis.

„Todėl, tęsia agentas, tokie kaip išsiskyręs, gyvenantis vienas vyras nebus kviečiami. Laukiamos merginų poros ir pan.” renginių vedėjas atpasakojo NT agento žodžius. ir tęsė - ”Ar už tokią europietišką Lietuvą kovojom?! Aišku! p.s. vidutinio amžiaus baltaodžiui vyrui atėjo maksimalių išbandymų metas, ar jis apgins savo teisę gyventi Vilniuje? p.p.s. lyties keitimo variantų nesiūlyti“, – šmaikščiai ironizavo bavaras.

Susiduria su iššūkiais

Portalui „Etaplius“ paklausus J. Liesis sakė, kad panašu, jog dabar toks metas, kai vidutinio amžiaus baltaodžiui vyrui tampa netikėtu iššūkiu rasti vietą šiuolaikinėje visuomenėje.

„Vidutinio amžiaus baltaodžiui vyrui automobiliai tranzuojant stoja ypač retai. Skyrybų metu vyrai potencialiai vertinami kaip netinkami vaikų priežiūrai buvusios šeimos dalis, dažniausiai teismų sprendimu vakai prisikiriamai mamos nuoltainei priežiūrai. Va, ir butų nuomai apžiūrėti dėl lyties ir šeimyninės padėties neleidžia!“, – šypsojos Juozas patęsdamas – „Galbūt radikaliai pasakysiu, bet gal visuomenei vidutinio amžiaus vyrai nebereikalingi? Tapome civilizacijos aklaviete? O gal tik tapome keršto aukomis? Juk vyrai buvo įsigalėję visuomenėje, visur buvo tik jie - nuo gydytojų iki mokyklų vadovų. Tiesa, yra vietų kur akmens amžius iki šiol - pažiūrėkit, naujosios Mokslo tarybos nuotraukas, vieni vyrai. Neįtikėtina. Tai gal visuomenė taip buitiškai kovoja su mumis, bet mano atveju labai skaudžiai“, – nesulaikė juoko pašnekovas.

Dalinasi vaikų priežiūrą

Jis pasakojo, kad ieško būsto Vilniaus pakraštyje, kad būtų erdvės ne tik dviračiui ir lovai, bet ir atskiras kambarys priimti vaikus. Išsiskyręs J. Liesis su buvusia žmona dalinasi vaikų priežiūra.

„Turiu tėvystės pareigas, vaikai pas mane būna kas antrą savaitę, nors dažniausiai keliaujame, bet juk kartais norisi ir ramiai namuose pabūti“, – teigė pašnekovas.

Miesto pakraštyje jam patiktų gyventi, nes tada būtų laiko automobilyje klausytis BBC WS transliacijų ar padainuoti su mėgstamais atlikėjais. Renginių vedėjas džiaugiasi kad plečiasi Vilniaus dviračių takų tinklas.

„Vilnius keičiasi į gerą, laisvą miestą. Mano darbas yra susijęs su renginiais visoje Lietuvoje, bet čia gyvena mano vaikai, turiu ir kitų planų. Gaila, kad neinvestavau šiame mieste, kai buvo laikas. Čia dviračių daugiau dabar, vis daugiau žmonių mina laisvalaikiu ir į darbą. Tikiu, kad per penkerius metus dings ir skardinių garažų dykros. Tik gaila, kad plečiantis miestui, namai artėja vienas prie kito, bet gal ir gerai, iš arčiau matysime kaip kaimynai gyveną, turėsime daugiau įkvepiančių pavyzdžių, o tai gal ir bendruomeniškumą paskatins“, – geros nuotaikos įžvalgom dalinos pašnekovas.

Juozas Liesis. Asmeninio archyvo nuotr.
Juozas Liesis. Asmeninio archyvo nuotr.

Viskas išsprendžiama

Pasiteiravus, kaip vertina nuomotojų siekį skirstyti nuomininkus ir atsirinkti, kurie nuomininkai galbūt kels mažiau problemų. J. Liesis teigė, kad ir pats nuomoja turtą, tad sudėtingiau matytų nebent tuos nuomininkus, kurie augina gyvūnus. Tačiau ir šiuo atveju viskas išsprendžiama, sako pašnekovas.

„Nesu nieko prieš, kad bute apsigyventų dvi merginos, du vaikinai, ar šeima su vaikais. Dėl gyvūnų gal daugiau įtampos, bet viskas išsprendžiama sutartimis, užstatu, jeigu tik gyvūnų savininkai suvokia savo atsakomybę už augintį“, – pokalbį baigė smagių renginių vedėjas J. Liesis.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite