Angle down Atgal

Bus pagerbtas Holokausto aukų atminimas

Pakruojo rajono savivaldybės kolektyvas prisijungė prie pasaulinės akcijos „We remember“(„Mes prisimename“), kuri skirta pagerbti Holokausto aukų atminimą ir skleisti žinią, kad tai negali pasikartoti nei vienai tautai, rasei ar socialinei žmonių grupei.

Su akcijai skirtu ženklu įsiamžino ir rajono seniūnaičiai, kuriems ketvirtadienį savivaldybėje vyko mokymai.

Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija kviečia visus sausio 27 d. pagerbti Holokausto aukų atminimą uždegant žvakutę ar pagal žydų tradicijas padedant akmenį žudynių ar kitose deramose atminties vietose.

Informuojame, kad sausio 27 d. 12 val. žvakutės bus uždegamos ir aukų atminimas pagerbiamas šiose Pakruojo rajone esančiose žudynių vietose: Pakruojo kaime (Morkakalnyje), Veselkiškių kaime (Linkuvos seniūnijoje), Dvariūkų kaime (Guostagalio seniūnijoje), Vileišių kaime (Žeimelio seniūnijoje) bei Juknaičių kaime (Lygumų seniūnijoje).

1945 metais sausio 27-ąją buvo išvaduota Aušvico (Osvencimo) mirties stovykla, tapusi Holokausto tragedijos simboliu. Nuo 2005-ųjų minima Tarptautinė Holokausto aukų atminimo diena, anot ją paskelbusių Jungtinių Tautų, yra skirta ne tik prisiminti 6 mln. nužudytų žydų, tačiau ir kalbėti apie Holokausto edukaciją kaip priemonę užkirsti kelią genocidui ateityje.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite