Organizatorių nuotr.
Angle down Atgal

Brangiausias Lietuvos istorijoje miuziklas prieš pat Naujuosius metus bus pristatomas Šiaulių arenoje

Gruodžio 29 dieną Šiaulių arenoje vyks dviguba premjera. Šventinis parodymas Šiauliuose taps ir nauju lapu šlovingoje „Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės legenda“ miuziklo istorijoje.

Pirmą kartą pagrindinį Žygimanto Augusto vaidmenį atliks vienas geriausių miuziklo atlikėjų Lietuvoje – išraiškingasis Jeronimas Milius. Jo galingas balsas ir vokalinis meistriškumas kaip reta sėkmingai atskleidžia sudėtingą jaunojo Žygimanto charakterį. Jeronimo Žygimantas Augustas – dar aistringesnis ir švelnesnis, kai myli, ir dar griežtesnis bei žiauresnis tiems, kas bando stoti jam skersai kelio.

„Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės legenda“ – istorinis miuziklas. Ir ne tik todėl, kad jame įtaigiai papasakota mūsų karalių meilės istorija. Jį vadiname istoriniu ir todėl, kad būtent šis kūrinys tapo pirmuoju didžiausiu ir brangiausiu miuziklu, koks tik buvo sukurtas mūsų šalyje.

Miuziklo scenoje pasirodo daugiau nei 50 solistų, šokėjų ir choristų, jo užkulisiuose triūsia antra tiek aptarnaujančio personalo, technikų, scenos darbininkų. Visas kūrinys veikia kaip gerai suteptas sudėtingas mechanizmas, kuriame kiekviena detalė svarbi ir privalo būti savo vietoje tinkamu laiku.

Tačiau žiūrovas nemato to sudėtingo proceso, kuris įpučia gyvybę šiam nepaprastam kūriniui. Jų akyse atsiskleidžia įspūdinga ir sukrečianti XVI a. Lietuvos karalių meilės istorija. Daugiau nei dvi valandas trunkančiame miuzikle ji papasakota ir jautriai, ir džiaugsmingai, ir dramatiškai. Meniškai ir tikroviškai.

Aidint Kipro Mašanausko sukurtai muzikai ir skambant Romo Lileikio libretui, net 210 Juozo Statkevičiaus kostiumų užima kvapą – aukštosios mados kūrėjas į spektaklio drabužius tarsi į atskirą savo vardinę kolekciją sudėjo visą sielą. Scenos konstrukcija, simboliškai vaizduojanti istorinę Lietuvos ir Lenkijos jungtį, sukurta vieno talentingiausių šių dienų Lietuvos scenografų Marijaus Jacovskio.

Žiūrint spektaklį, norisi ir juoktis drauge su juokdariais, ir verkti, matant silpstančią Barborą Radvilaitę. Ją itin talentingai įkūnija dainininkė Karina Krysko. Aktorė ir dainininkė publikai nuo pat pradžių parodė itin trapią išoriškai, tačiau puoselėjančią neįtikėtiną dvasinę stiprybę Barborą. Jauną moterį, kuri buvo ne tik graži, protinga ir talentinga, bet ir mokanti pasiaukoti dėl tikros meilės. Nebijanti ją ginti net prieš didžiausius to meto autoritetus.

Itin jaudinanti jos ir būsimos anytos, negailestingu ir nepalaužiamu charakteriu garsėjusios karalienės Bonos Sforcos susitikimo scena. Iki širdies gelmių sujaudina ir Kosto Smorigino (ponas Tvardovskis) atliekama garsiausia miuziklo arija „Dangus tau dovanojo aukštį“, kuri jau seniai peraugo kūrinio rėmus ir į mūsų muzikos istoriją įsirašė aukso raidėmis.

Istorinio Lietuvos miuziklo „Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės legenda“ premjera Šiaulių arenoje – prieš pat Naujuosius metus – gruodžio 29-ąją.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite