Angle down Atgal

Botulino toksino injekcijos – ne tik veido kontūrų korekcijai

Dažnas pasižiūrėjęs į lygų, skaistų žmogaus veidą, šyptelna ir tarsi šiek tiek pašaipiai pakomentuoja „matyt, botokso susileido”. Visuomenėje sklando nemažai mitų, jog botulino toksino injekcijos bei hialurono rūgšties užpildai yra tik tuštybės mugės pramanas. Ir vis dėlto, retas susimąsto, kad pasaulyje šie preparatai dažniausiai naudojami siekiant išspręsti tam tikras įgimtas ar gyvenimo eigoje įgytas veido kontūrų estetines bei funkcines problemas. Jie skirti ne tik estetinio grožio atkūrimui, bet ir saugiai naudojami medicinoje.

Botulino toksino preparatai pirmiausiai buvo užsregistruoti ir naudojami kreivakaklystei bei kaktos raukšlėms gydyti. Vėliau atliekant mokslinius ir klinikinius tyrimus jų panaudojimas plačiai išplito medicinoje ir yra naudojamas procedūroms visame kūne. Ši medžiaga blokuoja nervinių impulsų sklidimą į raumenis - tokiu būdu yra pasiekiamas pageidaujamas efektas, pavyzdžiui, dėl raumenų tonuso sumažėjimo lyginasi raukšlės. Tačiau botulino toksinas gali būti naudojamas ir nechirurginiam antakių pakėlimui, mimikos raumenų paralyžiaus korekcijai, prakaitavimo mažinimui, nervinio tiko, migrenos, griežimo dantimis (bruksizmo) gydymui.

Unikalus būdas dantų griežimui gydyti

CLINIC|DPC gydytojas Rokas Perevičius pasakoja, kad daugelis net nesusimąsto, jog botulino toksinas gali būti naudojamas dantų griežimo gydymui: „Iš tiesų bruksizmas - daugeliui žmonių pasireiškiantis nevalingas ar nesąmoningas dantų griežimas ar protarpinis stiprus sukandimas. Tai sąlygoja dantų audinių perkrovas ir vyksta dantų nusidėvėjimas – dyla dantų kandamieji paviršiai, formuojasi plokštumos, apsinuogina gilesnieji dantų audiniai (dėl ko pasireiškia skausmas, dantų jautrumas), ilgainiui žemėja sąkandis, smakras išsikiša į priekį – žmogus akivaizdžiai sensta. Taip pat smarkiai išryškėja kramtomieji raumenys – atsiranda išreikšti žandai, žmogų gali kamuoti nuolatiniai, sunkiai kontroliuojami galvos skausmai. Taip pat pasireiškia smilkininio apatinio žandikaulio sąnario pakitimai – gali atsirasti skausmas, traškesys, ribotas išsižiojimas. Bruksizmas (dantų griežimas) dažnai kontroliuojamas kapomis – specialiomis individualiai pagamintomis dantų apsaugomis – kurių dažnai žmonės netoleruoja, nes negali pilnai sučiaupti burnos, jos yra per kietos, naktį sunku užmigti, kamuoja svetimkūnio jausmas burnoje, pykinimas, žiaugčiojimas.“

Bruksizmo gydymas naudojant botulino toksiną unikalus tuo, kad yra gydoma priežastis, o ne pasekmė (kaip kad nešiojant kapas). „Injekcijos atliekamos į kramtomuosius raumenis specialiai parinktuose taškuose – tokiu būdu sumažėja jų jėga, persitvarko kramtymo judesiai, sumažėja dantų ir raumenų perkrovos. Tokiu būdu sustabdomas dantų (ar protezų) dilimas, veido ir galvos raumenų persitempimas, dėl ko sumažėja galvos ir smilkininio apatinio žandikaulio sąnario skausmai, pagerėja gyvenimo ir miego kokybė. Dėl kramtymo judesių persitvarkymo formuojasi taisyklingi kramtomosios sistemos refleksai ir problema ilgainiui sumažėja arba visai išnyksta. Taip pat šiek tiek pasikeičia veido formos – sumažėja tam tikrų veido dalių apimtis“, - apie bruksizmo gydymo procesą pasakoja gyd. R. Perevičius.

Kai kankina per didelis prakaitavimas

Gyd. Rokas Perevičius išskiria dar vieną problemą, kurią galima panaikinti pasitelkus botulino toksiną. „Botulino injekcijos pasitelkiamos ir gydant padidėjusį pažastų, delnų ar pėdų prakaitavimą. Prakaitavimas yra natūrali organizmo reakcija į padidėjusią aplinkos temperatūrą, fizinį krūvį ar emocinį stresą. Tai yra natūralus ir netgi reikalingas žmogaus organizmui procesas, tačiau dalį žmonių vargina padidėjęs prakaitavimas, tampantis labai nemalonia fizinį bei psichologinį diskomfortą keliančia problema“.

Trumpos ir neskausmingos botulino toksino injekcijos metu į padidėjusio prakaitavimo vietas yra suleidžiamas preparatas, kuris efektyviai sumažina prakaitavimą blokuodamas prakaito liaukų veiklą. Efektas pasimato po maždaug per vieną savaitę nuo injekcijos ir trunka apie 4-6 mėnesius, vėliau atsistačius prakaitavimo intensyvumui, rekomenduojama procedūrą kartoti.

Nemalonūs pojūčiai bei nepatogumai, kylantys tiek dėl bruksizmo, tiek dėl padidėjusio prakaitavimo, dažną verčia nepasitikėti savimi, jaustis nejaukiai kompanijoje, trukdo bendrauti su aplinkiniais. Tačiau šiuolaikinio mokslo dėka žmogus gali atgauti džiaugsmą gyvenimu ir mėgautis pagerėjusia sveikata.

Gegužės 22 d., 17 val., CLINIC|DPC klinikoje adresu Rūdės g. 17, vyks nemokamas seminaras bruksizmo bei prakaitavimo gydymo tema. Renginio metu gydytojas Rokas Perevičius papasakos apie botulino toksino naudojimą gydymo tikslais bei atsakys į jums rūpimus klausimus. Po seminaro taip pat bus teikiamos nemokamos individualios konsultacijos.

Užsiregistruoti į renginį galite telefonu 8 640 24522 arba el. paštu siauliai@clinicdpc.lt .

Reklama
 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite