Angle down Atgal

Biržų rajone koronaviruso atvejų daugėja

Vakar Biržų rajone patvirtinti  dar penki koronavirusinės infekcijos atvejai. Nacionalinio visuomenės sveiktos centro spalio 28 dienos duomenimis, Biržų rajono savivaldybėje COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) serga jau 9 asmenys.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras renka ir tikrina informaciją apie kontaktavusius su sergančiaisiais asmenis. Nerimą kelia tai, kad nemaža dalis infekcijos atvejų – besimptomiai, tad patys to nejausdami gyventojai užkrečia vieni kitus.  

Dalis sergančiųjų yra Savivaldybės poliklinikos pacientai, todėl, siekiant išvengti COVID-19 protrūkio šioje gydymo įstaigoje, poliklinika iki lapkričio 9 d. dirbs tik nuotoliniu būdu. Gyventojų prašome kreiptis į šeimos gydytojus telefonu, ypatingos skubos atvejais kreiptis į VšĮ Biržų ligoninės skubios pagalbos skyrių.

Daugėjant infekcijos atvejų, didėja ir su sergančiaisiais kontaktavusių asmenų skaičius, sudėtinga nustatyti visus kontaktavusius asmenis, susiduriama su situacijomis, kai nenorima ar nesistengiama nurodyti, kada ir su kuo sergantysis bendravo. Todėl gyventojų prašome: būkite sąžiningi ir pilietiški. Jūsų išsami, teisinga ir laiku pateikta informacija yra labai svarbi siekiant išvengti COVID-19 plitimo.

Primename:

Savivaldybės ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo sprendimu  Biržų rajono savivaldybės įstaigoms nurodyta:

neorganizuoti neformalaus vaikų ir suaugusiųjų švietimo, laisvalaikio, sporto ir kultūros renginių;

nevykti į kitų savivaldybių organizuojamus neformalaus vaikų ir suaugusiųjų švietimo, laisvalaikio, sporto ir kultūros renginius.

Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu nustatyta, kad nuo 2020 m. spalio 29 d. Savivaldybės administracijos, įskaitant Administracijos struktūrinių teritorinių padalinių – seniūnijų, lankytojai bus aptarnaujami nuotoliniu būdu – telefonu, el. paštu arba specialiai tam įrengtoje vietoje. 

Įsakymu Administracijos skyrių vedėjams ir seniūnijų seniūnams nurodyta organizuoti lankytojų, kuriems nėra galimybės paslaugas suteikti nuotoliniu būdu, registraciją. 

Biržų rajono gyventojams rekomenduojama vengti dalyvavimo savivaldybių, kurios pagal epidemiologinius rodiklius priskiriamos raudonai ir geltonai zonoms, laisvalaikio, sporto ir kultūros renginiuose, atsisakyti asmeninių švenčių, į kurias atvyksta asmenys iš raudonos zonos savivaldybių.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite