Angle down Atgal

Biržų rajone – 9 nauji koronaviruso atvejai

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro informacinės sistemos „Juvare“ duomenimis, sausio 13 d. Biržų rajone patvirtinti 9 koronaviruso infekcijos atvejai.

Iš viso Biržų rajone sausio 13 d. sergančių žmonių skaičius – 186.

Tęsiamas praeitų metų gruodžio mėnesio pabaigoje pradėtas skiepijimas nuo koronaviruso. Sausio 13 d. paskiepyti Legailių globos namų gyventojai ir darbuotojai.

Raginama pasiskiepijusius pirmąja vakcinos doze neatsipalaiduoti

Reaguodama į vis dažnėjančius atvejus, kuomet pasiskiepiję pirmąja vakcinos nuo koronaviruso infekcijos doze asmenys jaučiasi saugūs ir apsaugoti nuo galimo užsikrėtimo, bei pamiršta visas reikiamas atsargumo priemones, Sveikatos apsaugos ministerija primena, jog specifinis imunitetas nuo COVID-19 ligos susiformuoja tik pasiskiepijus pagal visą skiepijimo schemą dviem dozėmis ir praėjus ne trumpiau kaip savaitei po paskiepijimo antrąja vakcinos doze.

SAM primena, jog remiantis vakcinos klinikinių tyrimų rezultatais bei bendraisiais imunologijos principais, specifinis imunitetas nuo COVID-19 ligos susiformuoja tik po pilnos skiepijimo schemos atlikimo ir praėjus ne mažiau kaip savaitei po antros vakcinos dozės. Po pirmos dozės specifinis imunitetas tik pradeda formuotis, todėl asmenims, kurie jau buvo paskiepyti pirmąja vakcinos doze, išlieka rizika susirgti patiems ir užkrėsti kitus COVID-19 liga.

SAM ragina visus asmenis, kurie buvo paskiepyti pirmąja vakcinos nuo COVID-19 ligos doze ir dar neturi pilnaverčio susiformavusio imuniteto, laikytis visų reikalavimų ir atsargumo priemonių – dėvėti veido apsaugines kaukes, laikytis saugaus atstumo, rankų higienos ir pan. Sveikatos priežiūros įstaigose privaloma laikyti visų infekcijos kontrolės reikalavimų.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite