Angle down Atgal

Biržiečiai džiaugiasi vis gražėjančiu A. Dauguviečio parku

Šią savaitę Biržų rajono savivaldybės meras Vytas Jareckas apsilankė A. Dauguviečio parke ir kalbėjosi su miesto bendruomenės atstovais apie betoninius laiptus parko maudykloje.
„Viešumoje ir socialiniuose tinkluose prasidėjus diskusijoms dėl betoninių laiptų A. Dauguviečio parko maudykloje, nutariau apsilankyti ir asmeniškai pabendrauti su besiilsinčiais parke. Visi kalbintieji dėkojo už besikeičiantį parką ir džiaugėsi naujais laiptais“, – sakė meras V. Jareckas.

Prie maudyklos sutikta gražiausias Biržų rajono literatūrines bei kultūrines vietoves lankanti grupelė Pačeriaukštės Petro Poškaus pagrindinės mokyklos moksleivių su lietuvių kalbos mokytoja irgi džiaugėsi atsinaujinusia maudykla ir gražėjančiu parku.

„Mes iš karto pasakėme, kad maudykla universali. Kas nori – lipa laiptais, kas nori eina akmenimis, kas nori – pievele, o kas nori – ir smėliu. Pagaliau seneliams atsirado galimybė naudojantis turėklais prieiti prie vandens, įmerkti rankas ar kojas. Anksčiau jie galėdavo tik pasižvalgyti. Čia padaryta visiems pagal poreikį, o nuomonės visada skirsis“, – tikino mokytoja Sigutė Kvetkienė.

Viena kalbinta moteris išreiškė nepasitenkinimą maudykloje atsiradusiu smėliu bei dar nebaigtomis tvarkyti prieigomis.
„Matosi, kad darbai dar nebaigti, rangovo teks paprašyti, kad būtų baigta tvarkyta aplinka: išvežti akmenys, išlyginta žemė ir taip padidinta poilsinė zona. Dėkoju visiems biržiečiams už išsakytas nuomones ir pasiūlymus, į kuriuos pagal galimybes bus atsižvelgta“, – sakė meras V. Jareckas.

Primename, kad A. Dauguviečio parko kraštovaizdžio formavimo ir ekologinės būklės gerinimo projektas nuo 2017 m. vasario 3 d. buvo rengiamas etapais. Visi etapai buvo viešinami, visuomenė buvo kviečiama pateikti pastabas, pasiūlymus, Projekto koncepcija ir sprendiniai pristatyti viešuose susirinkimuose.

Projekte suplanuota 41 ha ploto atskirųjų želdynų teritorija, kurioje numatytas atskirųjų želdynų pertvarkymas (genėjimas, retinimas, esamos želdinių sodinimo struktūros keitimas, naujų erdvių formavimas, želdinių grupių, juostų įveisimas), teritorijos reljefo atkūrimas bei tvarkymas, estetinės vietovės būklės gerinimas (kraštovaizdžio vertę mažinančių objektų likvidavimas) bei infrastruktūros sutvarkymas (pėsčiųjų takų įrengimas, mažosios architektūros elementų statyba).

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite