Angle down Atgal

Birželio 15-oji: vardadieniai, astrologija

Birželio 15-oji – Okupacijos ir genocido diena. Pasaulinė kovos prieš blogą elgesį su pagyvenusiais žmonėmis diena. Alytaus miesto diena.

1940 m. birželio 15 d. Sovietų Sąjungos kariuomenė okupavo Lietuvą. 1941 m. birželio mėnesį prasidėjo lietuvių trėmimas į Rusijos gilumą. Birželio 15-oji, diena, kai Lietuva buvo okupuota, paskelbta Okupacijos ir genocido (masinio tautos naikinimo) diena. Lietuva nepriklausomybę atgavo tik 1990 m. kovo 11 d.

Žiaurus elgesys su pagyvenusiais žmonėmis yra didžiulė visuotinė problema. Milijonai pagyvenusių žmonių yra žeminami, užgauliojami ar net skriaudžiami fiziškai. Bemaž 4–6 proc. pagyvenusių žmonių susiduria su prastu artimųjų elgesiu. Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja paskelbė birželio 15-ąją Pasauline kovos prieš blogą elgesį su pagyvenusiais žmonėmis diena.

Birželio 15-ąją Alytus švenčia savo gimtadienį. Alytus – vienas seniausių Lietuvos miestų. Jau 1387 metų dokumente jis vadinamas miesteliu, 1466 metais minimas kaip valsčius. 1581 metais birželio 15 d. Steponas Batoras Alytui suteikė Magdeburgo teises, nuo tos akimirkos Alytus oficialiai tapo miestu. Su teisėmis miestas gavo ir herbą – baltą rožę raudoname lauke.

Birželio penkioliktoji, trečiadienis – 166-oji metų diena (trečioji 24-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 199 dienos.

Savo vardadienius šiandien švenčia Bargailas, Bargailė, Barinta, Barintas, Barintė, Barys, Barkinta, Barkintas, Barkintė, Jolanta, Kirstautas, Kirstautė, Krescencija, Krescentas, Modesta, Modestas, Vidas, Vitas;

rytoj: Aurimas, Bena, Benadas, Benas, Benė, Julita, Jūra, Jūratė, Jūris, Jūrius, Tolmina, Tolminas, Tolminė;

poryt: Adolfa, Adolfas, Adolfina, Adolis, Dauganta, Daugantas, Daugantė, Laura, Rimvydas, Vilmantė.

*************

Dangaus kūnai:

Saulė šiandien teka 04.42, leidžiasi 21.57. Dienos ilgumas – 17.15.

Šiandien – trečioji Mėnulio pilnaties diena.

Saulė Dvynių ženkle.

**************

Protingos mintys:

„Neapykanta – bailio kerštas už patirtą baimę“ (Dž. B. Šo).

***************

Astrologinė prognozė birželio 15-ajai trečiadieniui

AVINAS. Šiandien galite patirti nekokių emocijų. Regis, asmuo, nuo kurio tam tikra prasme priklausote, ims kelti griežtesnius reikalavimus, sieks primesti savo taisykles.

JAUTIS. Tai gali būti rezultatyvi diena, jeigu siekiate mokslo aukštumų arba planuojate tolimą kelionę. Visgi gali būti, kad labai nerimausite dėl numatomų permainų, egzamino ar pan.

DVYNIAI. Nepersistenkite siekdami savo tikslų nei finansinėje, nei meilės srityje, antraip galite pakliūti į gana keblią situaciją. Venkite skolintis ir skolinti pinigus, ypač be jokio užstato, garantijų.

VĖŽYS. Rūpesčių gali kelti teisiniai reikalai, derybos, dalybos. Rimtai siekiant tikslo, galima tikėtis neblogų rezultatų, net jei kelią sunkins stipri konkurencija. Stenkitės nekaltinti aplinkinių, kad jie jums nelabai padeda.

LIŪTAS. Darbe galite gauti pastabą ar žinią, kad kažką reikia papildomai padaryti, pataisyti, apsvarstyti ar pan. Tačiau darbas gali šiek tiek palaukti arba pajudėti, pasitelkus pagalbininkus. Bus nemaloniau, jeigu sušlubuos sveikata. Tausokite save.

MERGELĖ. Tam tikros jūsų viltys gali pasirodyti kiek per didelės, kad būtų realios. Pasirūpinkite saugiu vaikų laisvalaikiu, pasidomėkite jų poreikiais, pratinkite prie pareigų.

SVARSTYKLĖS. Stenkitės valdyti savo emocijas. Tuomet jums lengviau pavyks susitarti, išsiaiškinti problemos esmę. Laisvalaikį leiskite su šeima, tik venkite kurstyti nesutarimus.

SKORPIONAS. Kils rimtų sumanymų, idėjų, o tuo pačiu – ginčų arba slapto nepasitenkinimo. Gali padaugėti darbo, susijusio su informacija, transportu. Venkite neapgalvotų sandorių.

ŠAULYS. Dieną įtemptai darbuositės siekdami papildyti savo piniginę. Galite sudaryti ilgalaikę sutartį. Tačiau įmanomi ir tokie nesusipratimai, kurie lems nuostolį, pajamų šaltinio praradimą ar pan. Būkite apdairūs.

OŽIARAGIS. Šiandien teks iš peties darbuotis, nes darbdavys norės išspausti daugiau nei įmanoma. O galbūt nerimausite dėl artimo žmogaus ar mylimo augintinio būklės ir tai jums neleis atsipalaiduoti.

VANDENIS. Šiandien patirsite keistų dilemų. Geriau bus, jei niekur nesikišite ir leisite likimui vairuoti už jus. Deja, žymiai blogiau, jeigu mėginsite kažkam daryti įtaką neturėdami supratimo, kas būtų reikalinga ir teisinga.

ŽUVYS. Jums bus labai svarbu, ką apie jus kalba kiti žmonės bei kokių paslapčių jie turi. Regis, gebėsite ištraukti informaciją. Tai nėra blogai, tačiau nieko gero, jeigu ja pasinaudosite klastingam tikslui.

Geros dienos!

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite