Angle down Atgal

Birželio 14-oji: vardadieniai, astrologija

Birželio 14-oji – Gedulo ir vilties diena. Pasaulinė kraujo donoro diena. Palaimintojo Teofiliaus Matulionio diena.

Karštą 1941 m. birželio 14-ąją gyvuliniuose vagonuose iš Lietuvos į tremtį buvo išvežta per 30 tūkstančių žmonių.

Sovietinės okupacijos metais Lietuva neteko apie 800 tūkst. savo gyventojų. Apie 300 tūkstančių žmonių patyrė komunistinio režimo baisumus – kalėjimus, lagerius, tremtį Sibire ir Tolimojoje Šiaurėje. Kas trečias suimtasis mirė nuo kankinimų, bado ar nepakėlė atšiauraus klimato. Daugiau kaip 30 tūkst. žmonių okupantai nužudė Lietuvoje. Bėgdami nuo komunistų teroro iš Lietuvos pasitraukė daugiau kaip 440 tūkstančių šalies gyventojų.

Birželio 14-ąją gimė Nobelio premijos laureatas, mokslininkas Karlas Landšteineris, sukūręs kraujo grupių sistemą. 2005 m. 58-ojoje Pasaulio sveikatos asamblėjoje buvo nuspręsta Pasaulinę kraujo donorų dieną minėti kasmet birželio 14 dieną, taip siekiant atkreipti visuomenės dėmesį į savanoriškos neatlygintinos kraujo donorystės skatinimą. Pasaulio sveikatos organizacija skelbia, kad kiekvienais metais kraujo ir jo komponentų perpylimas padeda išgelbėti milijonus žmonių gyvybių, prailgina pacientų, sergančių sunkiomis ligomis, gyvenimo trukmę ir pagerina jų gyvenimo kokybę.

Birželio 14-ąją Seimas paskelbė atmintina Palaimintojo Teofiliaus Matulionio diena.

Birželio keturioliktoji, antradienis – 165-oji metų diena (antroji 24-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 200 dienų.

Savo vardadienius šiandien švenčia Almina, Alminas, Alminė, Alminta, Almintas, Bazilė, Bazilijus, Bazilis, Bazilius, Labgaudas, Labys, Labvarda, Labvardas, Pamedas, Rimtautas, Valerija, Valerijus;

rytoj: Bargailas, Bargailė, Barinta, Barintas, Barintė, Barys, Barkinta, Barkintas, Barkintė, Jolanta, Kirstautas, Kirstautė, Krescencija, Krescentas, Modesta, Modestas, Vidas, Vitas;

poryt: Aurimas, Bena, Benadas, Benas, Benė, Julita, Jūra, Jūratė, Jūris, Jūrius, Tolmina, Tolminas, Tolminė.

************

Dangaus kūnai:

Saulė šiandien teka 04.42, leidžiasi 21.56. Dienos ilgumas – 17.14.

Šiandien – antroji Mėnulio pilnaties diena.

Saulė Dvynių ženkle.

**************

Protingos mintys:

„Mes nesukursime taikos Žemėje, jei pirmiau nesukursime jos savo širdyje…“ (Dalai Lama XIV).

***************

Astrologinė prognozė birželio 14-ajai, antradieniui

AVINAS. Kai kurios naujienos gali pakeisti jūsų požiūrį į aktualius dalykus, padėti apsispręsti. Regis, namuose jausitės nekaip, norėsis prasiblaškyti kur nors toliau nuo įprastų sienų. Nežiopsokite kelyje.

JAUTIS. Šiandien galite prarasti saiką ir išleisti daug pinigų įvairioms pagundoms. Galite būti raginami atiduoti skolas. Taip ir padarykite, ypač jei jų turite ir baigiasi terminai.

DVYNIAI. Jūs kitiems arba kiti žmonės jums reikš pretenzijas, kritikuos. Neaštrinkite nesutarimų. Jeigu jaučiate, kad viršų ima ambicijos, venkite bendrauti ir aiškintis santykius.

VĖŽYS. Ši diena primins apie ūkinius rūpesčius, nebaigtus darbus. Teks apsikuopti namuose ar sodyboje. Gali kilti nesusipratimų dėl dezinformacijos. Būkite apdairūs, nesileiskite įveliami į intrigas.

LIŪTAS. Į viliojamus pasiūlymus ir naujas pažintis šiandien reaguokite atsargiau. Nepakenktų didesnis reiklumas sau ir kitiems. Atidžiau prižiūrėkite vaikus. Saugokite asmeninius daiktus bei dokumentus.

MERGELĖ. Namuose vietoj trokštamos paguodos ir supratimo galite sulaukti nemalonių priekaištų. Užsiimkite tuo, kas padėtų išblaškyti neramias mintis.

SVARSTYKLĖS. Ši diena žada daug bendravimo. Deja, ne visi pokalbiai bus turiningi ir malonūs. Lengva įsivelti į apkalbas, intrigas. Įmanoma ir tyčinė provokacija – jūsų sąžiningumo, kompetencijos patikrinimas.

SKORPIONAS. Nerimą gali kelti turtinė, finansinė situacija. Turite būti apdairūs, antraip galite patirti nuostolių. Kažkokie įsipareigojimai, nesutvarkyti nuosavybės reikalai gali tapti problema.

ŠAULYS. Gali kamuoti neaiškumai ir abejonės. Svarbu sugebėti atskirti žmones, kuriais galite pasitikėti, o tuo pačiu perprasti kėslus tų, kurie rezga intrigas, nori jumis pasinaudoti.

OŽIARAGIS. Gali iškilti tam tikrų nesutarimų su draugais, partneriais ar giminaičiais, ypač jei jie turi kitokį požiūrį. Regis, jūs patys galite nutolti, sąmoningai pasirinkę ne tą pusę.

VANDENIS. Regis, jus vilios įvairios pagundos. Deja, jų kaina gali nepatikti artimam žmogui. Arba susikirs jūsų norai ir kiekvienas „tempsite antklodę į save“.

ŽUVYS. Šiandien pajusite įtampą dėl nebaigtų darbų, neįvykusių planuotų susitikimų ar kitokių kliūčių. Kai kurie jūsų sumanymai gali patirti fiasko dėl kitų žmonių abejingumo arba jūsų pasyvumo. Blaiviai žvelkite į jus supančią realybę. Venkite svaigalų.

Geros dienos!

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite