Angle down Atgal

Birštono gimnazija nuo šiol elektros energiją gaminsis pati

Po pandemijos suvaržymų į mokyklinius suolus grįžę Birštono gimnazijos moksleiviai susipažins su naujove –  ant gimnazijos stogo įrengta saulės fotovoltinė elektrine. 91 kW fotovoltinė elektrinė, skirta elektros energijos poreikio tenkinimui. Planuojama, kad šios saulės elektrinės metinės elektros gamybos apimtis bus apie 90 000 kWh.

Birštono savivaldybės administracija kartu su Birštono gimnazija įgyvendino projektą – „Atsinaujinančių energijos išteklių (saulės) panaudojimas Birštono gimnazijoje“. Pasinaudojant Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondo finansavimo priemone ,,Atsinaujinančių energijos išteklių (saulės, vėjo, geoterminės energijos, biokuro ar kitų) panaudojimas visuomeninės ir gyvenamosios (įvairių socialinių grupių asmenims) paskirties pastatuose“ buvo gautas finansavimas saulės fotovoltinės elektrinės įrengimui ant Birštono savivaldybės gimnazijos stogo.

Saulės fotovoltines elektrinės nauda:

  • sumažės neigiamas poveikis aplinkai (į atmosferą išmetamo CO2 kiekio sumažinimas);
  • sumažės deginamo iškastinio kuro išskiriamų teršalų kiekis ir bus tausojami gamtiniai ištekliai;
  • sumažės energijos sąnaudos ir išlaidos už elektrą, o sutaupytos lėšos galės būti skiriamos tiesioginei veiklai ir paslaugų kokybės gerinimui.

Birštonas vis labiau prisijaukina saulę ir tampa žalesnis. Kurortas saulės baterijas naudos ne tik pėsčiųjų takams ir gatvėms apšviesti, bet ir Birštono gimnazijos reikmėms.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite