Angle down Atgal

Bimbirių ūkyje vyks avių augintojų šventė

25 metų veiklos sukaktį mininti Lietuvos avių augintojų asociacija (LAAA) savaitgalį kviečia aplankyti tikrą Avių šventę- mugę. Ji vyks šeštadienį Molėtų rajone, Bimbirių ūkyje.

Renginio metu lankytojai galės stebėti avių kirpimą, apžiūrėti Lietuvoje auginamų avių veislių ekspoziciją, susipažinti su amatininkų, gaminančių iš vilnos, darbo technika bei įsigyti jų darbų ar savarankiškai nusivelti darbelį, pamatyti tikrą Vilnos kelią nuo vilnos iki siūlų, įsigyti ir degustuoti iš avių pieno bei mėsos pagamintų produktų, išmokti gardžios ėrienos gaminimo paslapčių.

Mažųjų lankytojų laukia smagios pramogos bei užduotys. Į renginį būtina atvažiuoti nusiteikus niekur neskubėti ir su gera nuotaika.

Pristatydami šventės programą, Žemės ūkio rūmai pabrėžia, kad jos metu vyks ir tarptautinis forumas „Avininkystės perspektyvos Baltijos regione“, kuriame pranešimus skaitys lektoriai iš Estijos, Latvijos bei Lietuvos.

Lietuvos avių augintojų asociacijos istoriją pristatys Kristina Milišiūnienė - LAAA tarybos ilgametė narė. Dr. Edita Meškinytė-Kaušilienė (Vytauto Didžiojo universitetas, Žemės ūkio akademija, Gyvulininkystės selekcijos, veislinės vertės nustatymo ir sklaidos centras) paaiškins avių auginimo profesionalams bei mėgėjams, kaip padidinti Lietuvoje veisiamų avių genetines bei veislines vertes. Forume bus pristatytos naujausios avių auginimo tendencijos ir perspektyvos Estijoje, kitos avininkystei labai svarbios veislininkystės aktualijos iš Latvijos.

Taip pat numatyta pagerbti bei apdovanoti Lietuvos sėkmingiausius avių augintojus.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite