Angle down Atgal

Biblioteka kviečia į knygos – albumo pristatymą!

Šioje knygoje - albume pateikiama išsami Lietuvos valstybės vadovo, kovojusio su sovietine okupacija, Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio (LLKS) 1949m. Vasario 16-osios Deklaracijos signataro, LLKS Gynybos pajėgų vado generolo Adolfo Ramanausko Vanago biografija ne tik rašytiniais faktais, bet ir unikaliomis autentiškoms, istorinėmis nuotraukomis.

Tai nuotraukos, paslėptos paties partizanų vado, smala hermetizuotose talpose žemėje išbuvusios visą gūdų sovietmetį ir surastos iš lagerio grįžusios jo žmonos Birutės, partizanės slapyvardžiu ,,Vanda". Tai ir nuotraukos, kurias pavyko išsaugoti šeimai, nuotraukos kurias Kanadoje, JAV, Lietuvoje Vanago dukrai perdavė Jo buvusių studijų draugai, Jo mokiniai.

Albume Adolfo Ramanausko Vanago vaikystė, mokslo metai gimnazijoje, studijų laikas Klaipėdos pedagoginiame institute, laisvalaikio akimirkos su bendramoksliais, laikmetis Kauno Karo mokykloje, pedagoginio darbo laikas, partizaninio karo metai, kurių didžioji dalis - Dainavos apygarda ir visa Pietų Lietuva, laisvės kovų metai.

Albume yra ir atminimo įamžinimo dalis, kurioje nuotraukos liudija apie tai, kad Adolfo Ramanausko Vanago pasišventimas kovai už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę išliko tautos ir valstybės atmintyje kaip pagarbos ir pasididžiavimo ženklas.

Albumą užbaigia nuotraukų dalis, pavadinta ,,Paskutinė kelionė". Jose tūkstančių Lietuvos žmonių, aukščiausių Lietuvos valstybės vadovų, bažnyčios hierarchų, užsienio valstybių diplomatų pagarbos, atsisveikinimo akimirkos palydint Adolfo Ramanausko Vanago palaikus į pašventintą amžino poilsio vietą Antakalnyje, Lietuvos valstybės vadovų panteoną.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite