Angle down Atgal

Beprotiški orai savaitės pradžioje – pamatysime ko dar nematę

Jeigu kas būtų prieš 2 savaites pasakęs, kad Lietuvoje išauš tokia diena, kai vasaros šilumą iki 26 laipsnių šilumos jau po 6 val. keis intensyvus sniegas, tokiam žmogui pasiūlytume pagalvoti ką kalba. Tačiau dabar tokia situacija yra tikrovė ir būtent tokie orai mūsų laukia pirmadienį ir antradienį.

Svarbiausi akcentai pradedant pirmadienio popiete:

- Pirmadienį antroje dienos pusėje rytinėje ir pietinėje šalies dalyse orui vasariškai įšilus bus palankios sąlygos audrų debesims formuotis (žr. raudoną teritoriją žemėlapyje). Dabartiniai modeliai rodo, kad audros pradės formuotis apie 14-15 val. ir iki 20-21 val. praslinks per minėtą teritoriją. Situacija palanki škvalo formavimuisi - perkūnijos metu numatomi vėjo sustiprėjimai iki 15-20 m/s ir smarkus lietus.

- Vakaro valandomis, kai perkūnijos slinks iš Lietuvos, piečiau mūsų šalies slinks galingas ciklonas, kuris atneš smarkius kritulius. Jie pirmiausia prasidės vakarų Lietuvoje, tačiau iki vidurnakčio smarkus sniegas ir šlapdriba išplis po visą šalį. Intensyviausio sniego tikimasi vidurio ir rytų Lietuvoje, maksimalus kiekis antradienio ryte gali vietomis siekti 5-8 cm. Pūs stiprokas vėjas todėl krintantį sniegą gali pustyti.

- Teks imtis dvigubų saugumo priemonių - vakare saugotis perkūnijų ir stiprių vėjų, o antradienio naktį ir ryte daug kur keliai bus slidūs.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite