Muitinės nuotr.
Angle down Atgal

Bendros institucijų operacijos metu šalies keliuose buvo tikrinami krovininiai vilkikai

Lietuvos muitinė, Valstybės sienos apsaugos tarnyba, Lietuvos policija ir Valstybinė mokesčių inspekcija lapkričio 12-14 dienomis suvienijo jėgas ir šalies keliuose surengė transporto priemonių tikrinimo operaciją.

Kodiniu pavadinimu „Hermis II“ pavadinta teisėsaugos pareigūnų operacija buvo siekiama išaiškinti neteisėtus akcizinių prekių gabenimo atvejus Lietuvos teritorijoje bei nustatyti galimus mokesčių vengimo atvejus vykdant prekybą nefasuotais naftos produktais.

Tris dienas trukę patikrinimai buvo atliekami šalies viduje esančiuose keliuose. Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos regionuose pareigūnai stabdė transporto priemones pagal iš anksto nustatytus rizikos požymius.

Krovininiai vilkikai buvo tikrinami muitinės mobiliosiomis rentgeno kontrolės sistemomis, buvo atliekamas prekes lydinčių dokumentų rizikingumo vertinimas, o nustačius pažeidimų kiekvienos šioje operacijoje dirbusios institucijos atstovai fiksavo juos pagal savo kompetenciją.

Iš viso pareigūnai patikrino 191 transporto priemonę, devyniose iš jų nustatyta pažeidimų: sulaikyta nelegalių akcizais apmokestinamų prekių, pradėtas vienas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis.

Operacijos „Hermis II“ tikslas – užkirsti kelią neteisėtam akcizinių prekių gabenimui, keistis gerąja praktika nustatant galimas rizikos sritis bei koordinuojant teisėsaugos institucijų bendradarbiavimą.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite