Angle down Atgal

Bendro naudojimo konteinerių skaičiaus pasikeitimai!

VšĮ ,,Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras“, kaip komunalinių atliekų tvarkymo sistemos administratorius, nuolat stebi, kaip komunalines atliekas rūšiuoja tiek gyventojai, tiek įmonės, bei vykdo atliekų sudėties tyrimus.

Nors daugelis teigia, kad rūšiuoja ir atskiria pakuočių atliekas nuo mišrių komunalinių atliekų, stebėjimo ir tyrimų rezultatai rodo kitokią situaciją: patikrinus bendro naudojimo konteinerių prie daugiabučių namų turinį, nustatyta, kad apie 60 procentų atliekų sudaro pakuotės ir jų atliekos. Tai reiškia, kad didžioji dalis pakuočių atliekų ir antrinių žaliavų, patekusių į mišrių komunalinių atliekų konteinerį, yra užteršiamos ir nebetinkamos perdirbimui, todėl ne tik turi būti rūšiuojamos patekusios į regioninę komunalinių atliekų tvarkymo sistemą, bet ir galiausiai turi būti deginamos. Tokiu būdu didinamos komunalinių atliekų tvarkymo sąnaudos, nors už pakuočių atliekų sutvarkymą sumokame pirkdami supakuotas prekes.

Pastaruoju metu Šiaulių mieste buvo vykdomas bendro naudojimo konteinerių užsipildymo lygio stebėjimas. Užfiksuota, kad dalis konteinerių per laikotarpį iki kito aptarnavimo neužpildomi, todėl yra neefektyviai aptarnaujami. Už kiekvieno bendro naudojimo konteinerio 1,1 m3 pakėlimą komunalinių atliekų surinkėjui turi būti sumokama 3,88 Eur. Siekiant racionaliai naudoti rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą lėšas, t.y. nemokėti už neužpildytų konteinerių aptarnavimą, bei siekiant mažinti mišrių komunalinių atliekų kiekį, dalyje miesto buvo sumažintas bendro naudojimo mišrių komunalinių atliekų surinkimo konteinerių kiekis. Tuo pačiu bus pradėtas dažnesnis pakuočių atliekų konteinerių aptarnavimas. Popieriaus ir plastiko bendro naudojimo konteineriai bus aptarnaujami du kartus dažniau, nei iki šiol, todėl tikimasi atsakingesnio gyventojų požiūrio, rūšiuojant atliekas. Įrengus pusiau požeminių konteinerių aikšteles, konteinerių užpildymo lygis jutiklių pagalba bus stebimas automatiškai, ir pagal šiuos duomenis vykdomas aptarnavimas, taip dar efektyviau organizuojant atliekų surinkimą.

Bendro naudojimo konteinerių kiekio sumažinimo situacija stebima ir, esant pagrįstam poreikiui, konteinerių kiekis bus peržiūrėtas. Kylant klausimams, galima kreiptis info@sratc.lt.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite