Angle down Atgal

Be lankytojų liūdintys pingvinai dovanų gavo... burbulų mašiną (vaizdo įrašas)

Jei bent kartą gyvenime teko pūsti burbulus, ko gero, pastebėjote kiek daug džiugesio jie teikia mažiems vaikams ar gyvūnams. 

Apsvarsčius kokie smagūs iš tiesų gali būti burbulai, Anglijos „Newquay Zoo“ zoologijos sodas neseniai sugalvojo savo pingvinų aptvare įrengti burbulų pūtimo mašiną, taip viliantis karantino metu, kuomet lankytojų skaičius nukrito iki nulio, užtikrinti šiems ypač socialiems paukščiams nuotaikingas pramogas, rašo boredpanda.com. 

Ir šie pingvinai tikrai tuo džiaugėsi!

Šį zoologijos sodo norą įgyvendino „Little Surprises“ kompanijos atstovai, kurie ir nupirko burbulų mašiną. Netrukus ji buvo įrengta ir įjungta viename iš pingvinų aptvarų.

Pingvinai yra ypač socialūs gyvūnai ir netgi laikomi vienais socialiausių tarp visų paukščių rūšių. Kuomet dėl pandemijos, viliantis suvaldyti viruso plitimą, buvo uždarytos visos nebūtinosios viešosios įstaigos, tada pasikeitė ir pingvinų (bei kitų gyvūnų) kasdienės rutinos.

Jie nebesulaukia įprastinių svečių, o maitinimo pasirodymai patapo paprasčiausiu maitinimosi laiku.

Taigi, siekiant užtikrinti jiems pramogas ir labiau įtraukti juos į kasdienį gyvenimą, tiek psichologiškai, tiek fiziškai (tuo pačiu leidžiant ir jų prižiūrėtojams atsikvėpti nuo nesiliaujančio dėmesio reikalavimo), šiuo metu pingvinai yra užsiėmę burbulų mašinos reikalais. Ir visa tai yra labiau nei žavinga.

Pingvinai ne tik stebisi matydami skraidančius burbulus, bet ir gaudo juos aplink. Krypuodami iš kampo į kampą pingvinai bėgioja paskui burbulus, juos sprogdina ir tuomet suka galvą, kurgi jie prapuolė.

Vienas iš prižiūrėtojų, Dan Trevelyan, paaiškino, kad pingvinai yra plėšrūnai ir dėl to jie labai mėgsta gaudyti kokius nors dalykus. Burbulai palaiko jų refleksus aštrius, o tuo pačiu užtikrina ir taip reikalingą gyvūnų mankštą.

Tyrimai rodo, kad tokios praturtinimo programos yra kritiškai svarbios zoologijos sodo gyvūnų gerovei ir tai yra lygiai taip pat svarbu kaip ir maistinga mityba ir tinkama veterinarinė priežiūra.

Burbulai gyvūnams nekelia jokio pavojaus.

Gismeteo.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite