Angle down Atgal

Be elektros – tūkstantis rokiškėnų

Pirmadienį prieš 16 val. užgeso Nepriklausomybės aikštė, tamsoje paskendo ir kita miesto dalis – apie tūkstantis gyventojų be elektros išbuvo beveik dvi valandas.

Skendėjo tamsoje

Dingus elektrai, po kelių minučių įsižiebė dalis Nepriklausomybės aikštės. Iš viso elektra buvo atsiradusi du kartus, tačiau trumpam. Apie 17.30 val. ESO informavo „Gimtąjį…“, jog rado gedimo priežastį – prie Šv. Mato bažnyčios buvo pažeisti elektros kabeliai. 17.45 val. elektros tiekimas buvo atnaujintas, tačiau ne visiems vartotojams.

Elektros dingimas iškrėtė nemalonų „pokštą“ ir „Gimtojo…“ redakcijai: laikraštį vėluota atiduoti spaustuvei. Kitoms įmonėms teko anksčiau baigti darbus.

Atsiprašė klientų

ESO ryšių su visuomene projektų vadovas Tomas Kavaliauskas „Gimtąjį…“ informavo, jog pirmadienį apie 15.15 val. sugedo 10 kV elektros kabelis, iškart po to toje pačioje linijoje įvyko dar vienas gedimas. „ESO inžinieriams atvykus į gedimo vietą, įvyko dar vienas gedimas elektros kabelių ruože. Tad šių gedimų visuma lėmė, kad nuo 15.15 val. Rokiškyje kelias valandas elektros neturėjo apie 1 tūkst. ESO klientų. Vėliau gedimai buvo lokalizuoti, bet dar pavieniai klientai kai kuriose vietose neturėjo elektros, bet vėliau ir jiems tiekimas buvo atnaujintas“, – dėstė T. Kavaliauskas.

Anot pašnekovo, gedimų priežasčių gali būti įvairių. „Vienu sakiniu būtų galima pasakyti, kad tai – įranga, kurios veikimo laiko prognozuoti neįmanoma. ESO kasmet investuoja į elektros oro ir kabelių tinklų atnaujinimą, dėl to elektra dingsta ypač retai, klientai patiria mažiau nepatogumų, o elektros tiekimo atnaujinimas užtrunka trumpiau“, – sakė T. Kavaliauskas ir ESO vardu atsiprašė klientų dėl galimai patirtų nepatogumų.

Ryšių su visuomene projektų vadovas negalėjo tiksliai įvardyti pagrindinės gedimo vietos. „Deja, mes nedetalizuojame, o skirstome pagal transformatorines“, – sakė pašnekovas.

Gelbėja dvi linijos

Bene pažeidžiamiausios elektros energijos trikdžiams – sveikatos priežiūros įstaigos. Rajono ligoninės direktorė Ramunė Markevičienė „Gimtajam…“ sakė, jog praėjusį pirmadienį ligoninėje elektra nebuvo dingusi. Vis dėlto, anot pašnekovės, elektros dingimai gali turėti rimtų padarinių. „Jei operacinėje nutrūktų tiekimas, naudotume vietinį generatorių. Tačiau jo nepakanka elektra aprūpinti visą įstaigą. Ligoninė turi dvi vadinamąsias elektros linijas. Jei vienoje elektra nutrūksta, galime naudotis kita. Taigi ligoninė be elektros neliktų. Esame kreipęsi į rajono savivaldybę su prašymu įsigyti nuolatinį generatorių. Tačiau pritarimo dar negauname. Apskritai elektra tiekiama neblogai. Visgi trumpalaikiai trikdžiai kelia problemų. Turime brangios aparatūros, kuriai elektros svyravimai yra pavojingi. Tiekėjų prašome iš anksto informuoti apie trikdžius“, – dėstė R. Markevičienė.

Gimtasis Rokiškis

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite