Angle down Atgal

Baltijos šalių premjerai su NATO vadovu aptarė Aljanso priešakinės gynybos ir atgrasymo stiprinimą rytų flange

Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė kartu su Latvijos ir Estijos premjerais Krišjaniu Kariniu ir Kaja Kallas nuotoliniame pokalbyje su NATO generaliniu sekretoriumi Jensu Stoltenbergu aptarė NATO priešakinės gynybos ir atgrasymo priemonių stiprinimą rytų flange.

Pokalbio metu Lietuvos premjerė padėkojo NATO generaliniam sekretoriui už jo lyderystę telkiant sąjungininkų pastangas, kad Aljansas efektyviai prisitaikytų prie naujos saugumo aplinkos ir priimtų reikiamus sprendimus dėl rytinio flango sustiprinimo.

„Deja, bet Rusija išliks ilgalaike saugumo grėsme visai euroatlantinei bendruomenei. Todėl būtina, kad NATO neatidėliojant priimtų reikiamus sprendimus dėl esminių pajėgų sustiprinimo Aljanso rytiniame flange, ypač atsižvelgiant į geografinius ypatumus. Tikimės tolimesnės Jūsų lyderystės siekiant šių sprendimų", - sakė I.Šimonytė.

Lietuvos premjerė pabrėžė, kad stiprus Aljansas ir tvirti transatlantiniai santykiai išlieka esminiu saugumo garantu Baltijos valstybėms.

Taip pat Lietuvos premjerė pažymėjo, kad Lietuva nuosekliai didina gynybos išlaidas ir yra pasirengusi toliau investuoti į ginkluotųjų pajėgų modernizavimą bei didinti investicijas į priimančiosios šalies paramą, kad būtų užtikrintos geriausios sąlygos Lietuvoje dislokuotiems sąjungininkų kariams

Pokalbio metu taip pat aptartos vykstančios diskusijos dėl NATO Strateginės koncepcijos bei NATO atvirų durų politikos principas.

Lietuvos ministrė pirmininkė I. Šimonytė kartu su Latvijos ministru pirmininku K. Kariniu ir Estijos ministre pirmininke K. Kallas tęsia bendrą koordinuotą darbą, siekiant Baltijos Ministrų Taryboje sutartų tikslų saugumo srityje.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite