Angle down Atgal

Baltarusis rūkalus slėpė „Audi A6“ sėdynėse, slenksčiuose ir buferyje

Vilniaus rajone pasieniečiai patikrinti sustabdė baltarusio vairuotą automobilį “Audi A6”. Vyras Lietuvoje buvo teisėtai ir, atrodė, nieko draudžiamo neveža, tačiau bendraudamas kažkodėl labai jaudinosi. Netrukus paaiškėjo priežastis – užsienietis slėpė kontrabandą.

Trečiadienį VSAT Vilniaus pasienio rinktinės Kenos pasienio užkardos pareigūnai Vilniaus rajono Šumsko kaimo prieigose, kelyje Šumskas - Vilnius, patikrinti sustabdė automobilį “Audi A6” baltarusiškais numeriais. Ši vieta yra netoli sienos su Baltarusija.

Vairuotojas, 36-erių Baltarusijos pilietis, Lietuvoje buvo teisėtai ir turėjo tvarkingus asmens bei mašinos dokumentus, tačiau pateikdamas juos akivaizdžiai jaudinosi. Nuspręsta automobilį patikrinti Medininkų punkte, kur yra išsamiai apžiūrai reikalinga patalpa bei įranga.

Atlikus 2008 m. laidos transporto priemonės patikrinimą rentgeno aparatu paaiškėjo, kad automobilio galinėse sėdynėse ir po jomis, taip pat galiniame buferyje yra įrengtos slėptuvės. Iš jų pasieniečiai ištraukė 1980 pakelių cigarečių "Camel Compact Active" su Baltarusijos akcizo ženklais.

Dėl akcizais apmokestinamų prekių gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką Baltarusijos piliečiui VSAT pareigūnai pradėjo administracinės bylos teiseną. Už tokį pažeidimą vyrui gresia bauda nuo 5200 iki 6000 eurų.

Po apklausos Baltarusijos pilietis paleistas, jam įteiktas šaukimas atvykti į Vilniaus regiono apylinkės teismo Vilniaus rajono rūmus.

Automobilis ir juo gabentas kontrabandinis krovinys saugomi Kenos pasienio užkardoje.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite