Angle down Atgal

Baliniai vėžliai iš Zoologijos sodo iškeliavo į gamtą

Penktadienį į natūralias buveines Dzūkijoje Lietuvos zoologijos sodas kartu su Metelių regioniniu parku perkėlė 72 balinius vėžlius. Dalis jų Zoologijos sode tik peržiemojo, o kiti čia išsirito iš kiaušinių.

pecialistų aiškinimu, baliniams vėžliams rimtai grėsė išnykimas, nes jų buveinės buvo naikinamos, kai prieš keliasdešimt metų pradėta intensyviai melioruoti laukus. O dar prieš šimtmetį tokių vėžlių buvo galima aptikti daugelyje Lietuvos vietų, kur anksčiau būta nemažai nedidelių vandens telkinių bei saulės nušviestų šlaitų, vėžliams reikalingų kiaušiniams dėti.

Dabar Metelių regioninio parko specialistai surenka nuo kelkraščių ar žemdirbių laukuose vėžlių patelių sudėtus kiaušinius ir atveža juos į Lietuvos zoologijos sodą. Čia sudaromos sąlygos iš kiaušinių išsiristi vėžliukams. Jie vėliau laipsniškai pratinami prie būsimo gyvenimo laukinėje gamtoje, kurioje atsiduria, kai orai būna tam tinkami, sakoma Kauno zoologijos sodo pranešime.

2014-aisiais gamtininkai į gimtąsias vietas perkėlė pirmuosius Lietuvos zoologijos sode iš kiaušinių išsiritusius balinius vėžliukus. Iki šiol jų gamtai grąžinta netoli 400, primena ELTA.

Balinis vėžlys – tai labai reta ir nykstanti, itin saugoma rūšis Lietuvoje bei daugelyje Europos Sąjungos šalių. Šie vėžliai gyvena Varėnos, Lazdijų ir Alytaus rajonuose, kur įkurti draustiniai, taip pat aptinkami Žemaitijos nacionaliniame parke. Baliniams vėžliams labiausiai patinka negilūs stovintys arba lėtai tekantys vandens telkiniai, neišsausėjančios kūdros pamiškėse ar laukymėse, kur gausu nuvirtusių medžių ar smėlio salelių, kur galima pasišildyti saulutėje. Žiemos metu šie gyvūnai žiemoja po vandeniu dumble, kemsynuose, tarp medžių šaknų, kur gausu deguonies, ir laukia, kol pavasaris pabudins gamtą.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite