Angle down Atgal

Balandžio 30-oji: vardadieniai, astrologija

Balandžio 30-oji – Tarptautinė džiazo diena. Valpurgijos naktis.

Tarptautinė džiazo diena balandžio 30-ąją švenčiama Jungtinių Tautų Švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO) iniciatyva. UNESCO ir valstybės narės siekia suburti džiazo bendruomenę, paskatinti renginių ir festivalių organizatorius kuo plačiau ir kūrybingiau minėti šią dieną.

Valpurgijos naktis – tai pagoniška senovės germanų pavasario šventė. Iki šiol ji ypač triukšmingai švenčiama Vokietijoje, Harco regione. Naktį iš balandžio 30-osios į gegužės 1-ąją persirengėliai (raganos ir velniai) triukšmaudami eina Harco regiono miestelių gatvėmis, o nakčiai lipa į Brokeno kalną, kur iki ryto kūrena laužus. Buvo tikima, kad šią naktį raganos išteka už velnių, kad tai jų vestuvių puota. Šventė skirta prikelti pavasarį. Tuo ji siejasi su lietuvių pagonių švente Užgavėnėmis.

Valpurgijos pavadinimas siejamas su anglų misionierės Saint Valpurgos vardu (710 – 779 m.). Ji kaip misionierė su broliu buvo atvykusi į Vokietiją. Manoma, kad ji mirė naktį iš balandžio 30 į gegužės 1 d.

Balandžio trisdešimtoji, ketvirtadienis – 121-oji metų diena (ketvirtoji 18-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 245 dienos.

Savo vardadienius šiandien švenčia Marijonas, Skaudmina, Skaudminas, Skaudminė, Skaudvilas, Skaudvilė, Sofija, Vaišmantas, Vaišmantė, Virbutas;

rytoj: Gražina, Vidmantas, Vidmantė, Zigmantas, Zigmas, Žilvinas, Žilvinė, Žygimantas;

poryt: Atanazas, Eidmantas, Eidmantė, Eidmina, Eidminas, Eidminė, Eidotas, Eidotė, Meilė, Sigismundas, Sigizmunda, Sigizmundas.

*************

Dangaus kūnai:

Saulė šiandien teka 05.43, leidžiasi 20.50. Dienos ilgumas – 15.07.

Šiandien – pirmoji Mėnulio priešpilnio diena.

Saulė Jaučio ženkle.

**************

Protingos mintys:

„Jaunystė – žydėjimų metas, gyvenimo pavasaris. Jei nori rudenį gauti gerą vaisių, neskink pavasario žiedų pinti savo vainikui“ (J. Grušas).

**************

Astrologinė prognozė balandžio 30-ajai, ketvirtadieniui

AVINAS. Šiandien daug kur tykos nemalonūs netikėtumai. Reikia ypatingo atsargumo ir dėmesio tam, ką darote, sakote. Nesielkite impulsyviai, spontaniškai. Saugokite vaikus.

JAUTIS. Diena prasidės tarpusavio santykių analize ir psichologiniais išgyvenimais. Pasistenkite nekoncentruoti savyje pykčio ir nedramatizuoti, jei kažkas nesiklosto taip, kaip planavote. Atidėkite įstrigusius reikalus ir skirkite dėmesio šeimai, buičiai.

DVYNIAI. Daug nerimo ir rūpesčių galite patirti per artimą žmogų. Šiandien galbūt internetu aiškinsitės paskolų, lizingo galimybes bei sąlygas. Gali būti, kad apims nenugalimas noras ginčytis.

VĖŽYS. Regis, susidursite su smulkiomis kliūtimis. Būsite nenusiteikę rimtai dirbti ar mokytis, derintis prie kitų žmonių, ieškoti kompromiso. Stabilumo nekeiskite į abejotinas perspektyvas.

LIŪTAS. Šiandien pasistenkite nesugadinti mikroklimato bei reikalų savo netaktu, neatsargiomis frazėmis. Stenkitės neprimesti savo norų bei principų. Pravartu labiau pasirūpinti sveikata.

MERGELĖ. Šiandien galite tikėtis problemų, jeigu būsite išsiblaškę ir nepakankamai dėmesio skirsite tam, kas vyksta jums už nugaros. Laikykite liežuvį už dantų, bet nežiopsokite – privalote orientuotis situacijoje, jei nenorite atsidurti atskirtyje.

SVARSTYKLĖS. Regis, liguistai reaguosite net į menkiausią nepasisekimą, nepalankumą. Galbūt nerimausite dėl materialinės padėties, santykių šeimoje arba dėl artimo žmogaus perspektyvų.

SKORPIONAS. Ši diena bus kupina nesusipratimų, todėl nepatartina daryti skubotų sprendimų. Daugiau dėmesio skirkite kasdieniniams reikalams ir žmonėms, kurie laukia jūsų dėmesio.

ŠAULYS. Ramiai nesijausite, jeigu esate toli nuo namų arba išvykę ar susirgę yra jums svarbūs asmenys. Gaudysite žinias, seksite tarptautinius įvykius. Rimčiau pasimokykite, jeigu tai aktualu.

OŽIARAGIS. Mintys veikiausiai suksis apie finansus, mokesčius, draudimą, skolas, paveldėjimą, mirtį ar pan. Gali išryškėti jūsų arba jūsų vaikų, mylimo žmogaus psichologinės problemos.

VANDENIS. Šiandien labai svarbi teigiama nuostata, optimistiškas požiūris. Tai padėtų jums neprarasti savitvardos ir pasitikėjimo, jei teks demonstruoti kompetenciją, žinias, ginti savo reputaciją.

ŽUVYS. Dėl savo ir artimųjų sveikatos eikvosite daug nervinių ląstelių. Jeigu visgi esate sveiki, tuomet įniksite į mokslus, darbus, nes sulauksite raginimų paskubėti. Galite patirti moralinę dilemą.

Geros dienos!

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite