Angle down Atgal

Baigiasi politinės kampanijos dalyvių registracija Radviliškio mero rinkimuose

 Iki rinkimų likus 83 dienoms, t. y. pirmadienį, sausio 18 d., baigiasi politinės kampanijos dalyvių registracija dalyvauti šių metų balandžio 11 d. vyksiančiuose Radviliškio rajono savivaldybės tarybos nario – mero rinkimuose.

Partija ir rinkimų komitetai gali kelti kandidatus, o asmuo kandidatu į savivaldybės tarybos narius – merus gali keltis pats tik tokiu atveju, jeigu yra įregistruotas politinės kampanijos dalyviu pagal Politinių kampanijų finansavimo ir finansavimo kontrolės įstatymą.

Naujuose Radviliškio rajono savivaldybės tarybos nario – mero rinkimuose balsuoti galės tik nuolatiniai šios savivaldybės gyventojai.

Nuolatiniu savivaldybės gyventoju, vadovaujantis Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymu, laikomas Lietuvos Respublikos pilietis arba teisę gyventi Lietuvoje turintis kitos valstybės pilietis, kuris likus iki rinkimų dienos ne mažiau kaip 90 dienų konkrečios savivaldybės teritorijoje yra deklaravęs savo gyvenamąją vietą arba asmuo kuris yra įtrauktas į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą toje savivaldybėje.

Savivaldybės tarybos nariu – meru gali būti renkamas Lietuvos Respublikos pilietis, kuriam rinkimų dieną yra sukakę 18 metų ir kuris savo gyvenamąją vietą yra deklaravęs šios savivaldybės teritorijoje likus ne mažiau kaip 90 dienų iki numatytos rinkimų dienos.

Organizuos ir vykdys šių metų balandžio 11 d. vyksiančius Radviliškio rajono savivaldybės tarybos nario-mero rinkimus Sonatos Dekker vadovaujama rinkimų komisija.

Sausio 12 d. Vyriausiojoje rinkimų komisijoje (VRK) S. Dekker davė rašytinį pasižadėjimą ir pradėjo eiti Radviliškio rajono savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkės pareigas.

ELTA jau skelbė, kad sausio 12 d. Seimas priėmė Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo pataisas, numatančias galimybes Lietuvos piliečiams saugiai balsuoti renkant savivaldybių tarybų narius ir merus ekstremaliosios padėties laikotarpiu, karantino sąlygomis ar kitais atvejais. Vadovaudamasi jomis, Vyriausioji rinkimų komisija organizuos Radviliškio rajono savivaldybės tarybos nario-mero rinkimus.

Radviliškio rajono savivaldybės mero vieta atsilaisvino ilgamečiam buvusiam šios savivaldybės merui Antanui Čepononiui tapus Seimo nariu.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite