Angle down Atgal

Baigėsi pratybos „Ąžuolinis ryžtas 2021“: įgūdžius atnaujino beveik 400 atsargos karių

Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokykloje (LKM) baigėsi rugpjūčio 14 dieną prasidėjusios aktyviojo kariuomenės personalo rezervo karių pratybos „Ąžuolinis ryžtas 2021“, kurias įveikė beveik 400 aktyviojo rezervo karių, šeštadienį pranešė Lietuvos kariuomenė.

Dauguma šių karių nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą buvo atlikę Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotajame pėstininkų batalionuose, Krašto apsaugos savanorių pajėgose ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos batalione.   

1-osios lengvųjų pėstininkų kuopos vadas majoras Audrius Miečius sakė, kad į užduotis kariai profesionalai žvelgė nestandartiškai – vadovavosi savo didžiule patirtimi ir realios situacijos pojūčiu, į rezervo karius žiūrėjo su pagarba, tad ir pasiekti rezultatai viršijo lūkesčius. 

2-osios lengvųjų pėstininkų kuopos vadas majoras Darius Davidonis neslėpė, kad pratybų metu iššūkiu tapo tai, kad jo kuopos rezervo kariai buvo atvykę iš skirtingų Lietuvos regionų (Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių), o vadai – iš skirtingų Lietuvos kariuomenės mokyklos padalinių. Pasak rezervistų karines žinias ir įgūdžius, kad prireikus jie galėtų efektyviai dalyvauti šalies gynyboje.  

Aktyviojo Lietuvos kariuomenės rezervo kariai yra tarnybą baigę nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai, kurie, išleidžiant į atsargą, yra įrašomi į parengtąjį kariuomenės personalo rezervą ir dešimties metų laikotarpyje gali būti pakviesti dalyvauti kartotiniuose mokymuose. Tokie mokymai rengiami siekiant atnaujinti tarnybos metu įgytas karines žinias ir įgūdžius, supažindinti su Lietuvos kariuomenės naujovėmis ir užtikrinti, kad parengtojo rezervo kariai galėtų efektyviai dalyvauti šalies gynyboje.

 Šiais metais kartotiniams mokymams planuojama pašaukti apie pusantro tūkstančio rezervistų.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite