Angle down Atgal

B. Obama: rasizmas Jungtinėse Valstijose negali būti laikomas normaliu reiškiniu

Buvęs JAV prezidentas Barackas Obama (Barakas Obama) penktadienį pareiškė kartu su milijonais amerikiečių „sielvartaujantis“ dėl juodaodžio vyro, žuvusio sulaikymo metu Minesotoje, mirties ir pažymėjo, kad rasizmas Jungtinėse Valstijose negali būti laikomas „normaliu“ reiškiniu. O policininkas, kaltinamas neginkluoto afroamerikiečio George'o Floydo (Džodžo Floido) nužudymu Mineapolio mieste, buvo sulaikytas.

„Tai negali būti normalu 2020-ųjų Amerikoje“, – pareiškė B. Obama, kalbėdamas apie George'o Floydo (Džordžo Floido) žūtį ir kelis kitus neseniai įvykusius rasinius incidentus šalyje.

„Tai negali būti normalu, – pareiškime teigė pirmasis afroamerikietis JAV prezidentas. – Jeigu norime, kad mūsų vaikai užaugtų tautoje, kuri laikosi aukščiausių idealų, mes galime ir turime pasistengti labiau.“

Po pirmadienį įvykusios G. Floydo mirties, Mineapolyje tris naktis vyko riaušės, o kituose šalies miestuose kilo protestų prieš policijos smurtą.

46 metų G. Floydas mirė po to, kai policininkas antrankiais surakinto vyro kaklą laikė prispaudęs keliu prie žemės daugiau nei penkias minutes.

Savo pareiškime B. Obama paminėjo ne tik G.Floydo mirtį, bet ir du kitus svarbius pastaruoju metu Jungtinėse Valstijose įvykusius rasinius incidentus, iš kurių vienas susijęs su juodaodžiu bėgiku, kurį Džordžijoje nušovė du baltaodžiai, ir su juodaodžiu, patekusiu į incidentą su baltaode moterimi, kai stebėjo paukščius Niujorko parke.

„Natūralu, kad trokštame, jog gyvenimas tiesiog grįžtų į normalią vagą, pandemijai ir ekonominei krizei sukrėtus viską, kas mus supa, – sakė B. Obama. – Bet privalome atsiminti, kad milijonams amerikiečių tragiška, skausminga ir beprotiška „normali“ realybė yra tai, kad jie dėl savo rasės nuolat patiria kitokį elgesį su jais – ir nesvarbu, ar tai įvyksta, kai jie kreipiasi dėl gydymo, ar kai susiduria su baudžiamojo teisingumo sistema, ar bėga gatvėje, ar tiesiog stebi paukščius parke.“

B. Obama pažymėjo, kad amerikiečiai privalo „veikti išvien, kad būtų sukurta nauja „normali“ realybė, kurioje amerikiečių institucijų ir širdžių nebeužkrėstų fanatizmas ir nevienodas požiūris“.

JAV areštuotas policininkas, kaltinamas nužudęs sulaikytą juodaodį

Policininkas, kaltinamas neginkluoto afroamerikiečio George'o Floydo (Džodžo Floido) nužudymu Mineapolio mieste, buvo sulaikytas, penktadienį pranešė vienas Minesotos valstijos pareigūnas.

Pirmadienį nufilmuotame ir didžiulio atgarsio sulaukusiame vaizdo įraše matomas policijos pareigūnas Derekas Chauvinas (Derekas Šovinas), mažiausiai penkias minutes keliu spaudęs kaklą ant žemės parblokštam ir antrankiais surakintam G. Floydui, buvo areštuotas anksčiau penktadienį, sakė Minesotos visuomenės saugumo departamento komisaras Johnas Harringtonas (Džonas Haringtonas).

„Ką tik gavau informacijos iš Andrew Evanso (Endriaus Evanso), Kriminalinio sulaikymo biuro (BCA) vyriausiojo inspektoriaus, kad pareigūnas, įvardytas kaip Derekas Chauvinas [ir siejamas] su pono Floydo mirtimi, buvo sulaikytas BCA“, – žurnalistams sakė J. Harringtonas.

Per pirmadienio G. Floydas mirė, kai buvo areštuotas įtariant, jog mėgino parduotuvėje atsiskaityti netikru banknotu.

Paviešinus sukrečiantį šio įvykio vaizdo įrašą Mineapolyje ir šalimais esančiame Sent Polo mieste tris pastarąsias naktis vykusios didelės riaušės, taip pat persimetusios į kitus JAV miestus.

Malšinti neramumų buvo pasiųstos vietos ir valstijos policijos pajėgos, o penktadienį prie jų prisidėjo Minesotos nacionalinės gvardijos kariai.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite