Angle down Atgal

Autoslalome liko sveiki ne visi automobiliai (video)

Sekmadienį Šiauliuose startavo nauja slalomo varžybų serija Šiaurės ir Vakarų Lietuvoje. Ne visiems startas buvo sėkmingas - moters vairuojamą automobilį po smūgio teko ištempti.

Šiauliuose vyko pirmasis serijos etapas iš keturių, kuriuos pagrindiniam organizatoriui VŠĮ „Kauno autoklubas“ kiekviename mieste organizuoti padeda skirtingi automobilių sporto klubai.

Dar net neprasidėjęs pirmasis etapas jau spėjo pasižymėti rekordu. Registracija į pirmąsias varžybas buvo tokia žaibiška, kad per pirmas 30 minučių gautos net 55 paraiškos. Etapo Šiauliuose organizatorius Eugenijus Andrulis iš automobilių sporto klubo „Rally for fun“ buvo nustebintas tokio aktyvumo: „Registraciją į varžybas paskelbėme gana vėlai vakare, 22 val. 10 min., ir paraiškos mus akimirksniu užgriuvo.

Atrodė, kad dalyviai nėjo miegoti ir laukė to momento, kada pradėsime registraciją, o paraiškos vis nesustodamos plaukė ir antrą, ir net 4 valandą nakties. Ryte turėjome virš 100 paraiškų, tada jau stabdėme registraciją, nes tiek dalyvių į varžybas neįmanoma sutalpinti fiziškai“.

Varžybose buvo numatyta ne mažiau 70 startinių vietų, kurias gavo pirmieji atsiuntę paraiškas.Dar beveik 30 jų buvo laukiančiųjų gretose, jeigu kas nors iš pirmųjų dėl vienų ar kitų priežasčių negalėtų startuoti. Toks dalyvių aktyvumas ir noras varžytis tik dar kartą įrodo, kad automobilių sportas Lietuvoje populiarėja, ypač tose šakose, kur nereikia itin didelių investicijų ir galima dalyvauti tiesiog su savo automobiliu, kasdien naudojamu gatvėse. Slalomo varžybose Šiauliuose dalyviai suskirstyti į penkias grupes: FWD (automobiliai, varomi priekiniais ratais), RWD (automobiliai, varomi galiniais ratais), AWD (automobiliai, varomi visais keturiais ratais), J (vairuotojai, kurių amžius yra 17 m. ir jaunesni; su tėvų ar globėjų sutikimu), laisvą (bet kokie automobiliai, įtraukiant ir savadarbius).

Priekinių varomųjų ratų klasėje Šiauliuose buvo pasiryžę startuoti virš 30 dalyvių, o galiniais ratais varomų automobilių starte buvo 20. Keturi dalyviai startavo su visais ratais varoma technika. Jaunimo grupėje buvo septyni atstovai, į laisvąją grupę užsiregistravo taip pat septyni dalyviai. Visi dalyviai važiavo po tris važiavimus, iš kurių du buvo įskaitiniai.

Visą šią slalomo seriją kuruojanti VŠĮ „Kauno autoklubas“ slalomo dalyviams numačiusi motyvacinę sistemą - kiekvieno etapo prizininkai atskirose klasėse atleisti nuo startinio mokesčio (15 eurų) kitame etape. Kitas etapas numatytas birželio 3 dieną Tauragėje.

Etaplius.lt ir ELTA informacija

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite