Angle down Atgal

Autobusų grafikai – galvos skausmas gyventojams

Pastarosiomis dienomis ne kartą teko matyti stotelėse laukiančius ir bandančius autobusų kursavimo grafikus prie informacinių lentų iššifruoti keleivius. Deja, nuo pat karantino pradžios autobusų kursavimo laikas stotelėse nebuvo skelbiamas. Į „Suvalkiečio“ redakciją paskambinusi Marijampolės savivaldybės gyventoja guodėsi, kad karantino laikotarpiu labai sudėtinga naudotis viešuoju transportu. Jis ypač paklausus dabar – žmonės važiuoja į sodus, kapines. Viešuoju Marijampolės savivaldybės transportu daugiausia naudojasi vyresniojo amžiaus žmonės. Gyventojai susiduria su didžiulėmis problemomis nežinodami, kada tiksliai autobusai važiuoja. Ne vienam tekę laukiant autobuso stotelėje prasėdėti kelias valandas.

Pasigenda aiškumo

Pasak į „Suvalkiečio“ redakciją paskambinusios Marijampolės savivaldybės gyventojos, jau antras mėnuo, kai jokių grafikų ar atnaujintos informacijos apie pasikeitusį autobusų eismą stotelėse nėra. Žmonės nuvažiuoja į naująsias kapines, bet nežino, kada galės grįžti. Moteris papasakojo, kokius vargus patyrė važiuodama iš Patašinės į Marijampolę.

Iš pat ryto atvažiavo 14 vietų „mikriukas“. Stotelėje laukė nemažai žmonių. Septynios vietos dėl saugumo „užrištos“, sėsti negalima, būtina išlaikyti atstumą. Tilpo tik septyni keleiviai. Ji liko už durų. „Ir nežinau, ar man eiti namo, ar laukti kito autobuso, nežinau, kiek per dieną jų kursuoja, kokiomis valandomis, kokiais maršrutais“, – guodėsi moteris. Anot miestelėnų, autobusas iš Puskelnių sodų veža į Mokolus, bet į kalną, J. Ambrazevičiaus-Brazaičio gatve jau nekyla, išleidžia keleivius apačioje. Tenka kulniuoti pėsčiomis. Garbaus amžiaus žmogui, dar su ryšuliu, nėra lengva. Žmonės stebisi, ar J. Ambrazevičiaus-Brazaičio gatvė nebe Mokolai? Taip pat gyventojai nežino, kokiu laiku miesto ir priemiesčio autobusai važiuoja šeštadieniais, ar iš viso važiuoja.

Savivaldybė autobusų kursavimo grafikus skelbia internete, tačiau tie gyventojai, kurie keliauja viešuoju transportu, internetu naudojasi retai. „Gal galėtų, kas paaiškinti, kaip tie autobusai kursuoja“, – sakė Marijampolės savivaldybės gyventoja.

Autobusų judėjimą išderino karantinas

Marijampolės autobusų parko direktorė Dalytė Venčkauskienė sutinka, kad gyventojams naudotis visuomeniniu transportu dabar sudėtinga. Įprastą ritmą išderino karantinas. Autobusų parkas, kaip ir kiti privatūs vežėjai, organizuoja priemiesčio ir miesto autobusų kursavimo grafikus, vadovaudamiesi Marijampolės savivaldybės administracijos nurodymais. Direktorės teigimu, nuo pirmadienio, gegužės 18 dienos, mieste ir priemiestyje planuojama atnaujinti dar daugiau maršrutų. Autobusų kursavimo grafikai bus paskelbti autobusų stotelėse. Grafikai galios iki rugsėjo 1-osios.

Kai kuriais maršrutais autobusai dėl sumažėjusių keleivių srauto nevažiuoja iki dabar, jų reisai nebus atnaujinti iki rugsėjo 1-osios. Tai – miesto maršrutas Nr. 16 Patašinė–Trakiškiai–Kvietiškis. Taip pat nebus autobuso Nr. 2, važiuojančio maršrutu Kumelionys–Degučiai–Mokolai, nevažiuos autobusas Nr. 3A maršrutu Autobusų stotis–Sasnavos g.–Vasaros g.–Klaipėdos g.–Panausupio g.–Punsko g.–Matulaičių g.–Dainavos g.–Aušros g.–Autobusų stotis. Nebus ir autobuso Nr. 6, važiuojančio Mokolų–Degučių–Kvietiškio kryptimi.

Anot Autobusų parko vadovės, taip pat planuojama atnaujinti daugiau reisų į Vilnių, nes keleivių yra. Nuo pirmadienio (gegužės 18 d.) į Vilnių bus galima nuvažiuoti 8.45, 11.10, 14.20 val. kasdien, 15.40 val. ketvirtadieniais–sekmadieniais ir 17.30 val. sekmadieniais. Iš Vilniaus – 11.50, 14.10, 17.30 val. kasdien, 18.40 val. ketvirtadieniais–sekmadieniais, 20 val. sekmadieniais. Į Kauną autobusai važiuoja kasdien 9.50 ir 14.30 val., iš Kauno 11.15 ir 16.05 val.

Iš Marijampolės autobusų stoties taip pat vežamos siuntos į daugelį Lietuvos miestų. Stotis dirba nuo 8 iki 18 val. be pietų pertraukos. Informacija telefonu (8 343) 51333.

Grafikai – nuo pirmadienio

Pasak Marijampolės savivaldybės administracijos direktoriaus Karolio Podolskio, šalyje paskelbus karantiną, stipriai sumažėjo keleivių viešajame transporte, autobusai važiuodavo tušti. Teko spręsti, kaip sumažinti nuostolius. Vienintelis kelias – mažinti autobusų kursavimą priemiesčio ir miesto maršrutais. Todėl nuo kovo 16 d. Marijampolės savivaldybės administracija koregavo ir mažino visų miesto ir priemiestinių reguliaraus susisiekimo maršrutinių autobusų reisų skaičių, o kai kuriuos miesto ir priemiesčio maršrutus laikinai uždarė. Buvo palikti autobusai, važinėjantys tik ryte ir vakare, kad dirbantys gyventojai galėtų nuvykti į darbą ir grįžti namo.

Vyriausybei sušvelninus karantino sąlygas ir atsiradus didesniam gyventojų poreikiui važiuoti į kolektyvinius sodus, kapines, Marijampolės savivaldybės administracija nuo balandžio 27 d. atnaujino miesto ir priemiestinių reguliaraus susisiekimo maršrutinių autobusų reisų skaičių. Pavyzdžiui, autobusas Nr. 9 maršrutu Naujosios kapinės–Mokolai–Degučiai–Autobusų stotis–Aušros g. pastaruoju metu važiuoja 4 kartus per dieną (iki karantino buvo 6 reisai).

Maršruto Skaisčiūnai–Naujosios kapinės–Mokolai–Puskelniai–Puskelnių sodai, kuriuo veža 20 autobusas, atnaujinti 4 reisai. 21 numeriu pažymėtas autobusas, važiuojantis iš Degučių į Keturvalakius ir Karklinius, atnaujino vieną reisą. Nr. 22, kursuojantis Degučiai–Meškučiai–Skardupiai–Vidgiriai–Valavičiai, – tris kartus. Autobusas Nr. 23, iš Marijampolės autobusų stoties važiuojantis į Igliauką–Gudelius–Riečius–Daugirdus, per dieną kursuoja du kartus, Nr. 24 Baraginė–Naujosios kapinės – 4 kartus.

Maršrutais Marijampolės autobusų stotis–Kalvarija ir Marijampolės autobusų stotis–Plutiškės atnaujinta po vieną reisą.

Pasak K. Podolskio, nuo gegužės 18 d. miesto ir priemiestiniai reguliaraus susisiekimo maršrutiniai autobusai pradės kursuoti vasaros tvarkaraščiais (t. y. iki rugpjūčio 31 d.). Bus atnaujinti ir kiti priemiestinių reguliaraus susisiekimo maršrutinių autobusų reisai dienos metu. Taip pat autobusai važiuos šeštadieniais. „Nauji vasaros tvarkaraščiai nuo šio mėnesio 18 dienos bus paskelbti keleivių viešojo transporto laukimo stotelių informacinėse lentose. Taip pat eismo tvarkaraščiai skelbiami Marijampolės savivaldybės internetinėje svetainėje. Atsiprašome už laikinus nepatogumus ir kviečiame aktyviai naudotis viešuoju transportu“, – sakė K. Podolskis.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite