Angle down Atgal

Aukų amžius jaunėja: koronavirusas pasiglemžė 39-erių vyro gyvybę

Naujausiais trečiadienio duomenimis, koronaviruso mirčių skaičius Lietuvoje pasiekė 432. Specialistus neramina ir tai, kad mirštančiųjų amžius vis jaunėja. Šiandien pranešta, jog mirė vos 39-erių sulaukęs Molėtų rajono gyventojas. Tai yra viena jauniausių COVID-19 aukų Lietuvoje.

Molėtų rajono savivaldybės puslapyje žinia apie šį mirties atvejį pateikiama prie praėjusią parą gautų duomenų, tačiau Statistikos departamento duomenimis, kol kas vienintelė mirtis Molėtų rajone užregistruota lapkričio 17 dieną.

Skelbiama, jog mirė 39-erių metų Joniškio savivaldybės gyventojas. Nėra žinoma, ar pacientas turėjo gretutinių ligų.

Molėtų rajono meras Saulius Jauneika šiandien išplatintame vaizdo kreipimesi į gyventojus pateikė daugiau žinių apie rajono gyventojo mirtį bei paprašė gyventojų elgtis „žmoniškai“.

„Su kiekviena diena situacija keičiasi, kol kas ne į gerąją pusę. Molėtuose kasdien turime vis daugiau ir daugiau susirgimo atvejų, šią savaitę jau turime ir mirčių.

Virusas Molėtuose plinta daugiausiai iš artimos aplinkos. Žmonės suserga po tam tikrų vakarėlių, sueigų, tiek namuose, tiek darbe. Dalis susirgimų įvyksta ir kai susitinka kaimynai tiesiog išgerti arbatos ar kavos puodelio.

Galbūt atsipalaidavę ir nevertindami pavojaus mes sukeliame pavojų savo vyresnio amžiaus artimiesiems – ir ne tik vyresnio. Jau turime atvejį kai dėl viruso, kaip bebūtų gaila, mirė pakankamai jaunas žmogus. Jo amžius nesiekė net 40-ies“, – sakė meras.

S. Jauneika paragino molėtiškius šiuo laikotarpiu elgtis santūriau ir išmintingiau, dėvėti kaukes, nesibūriuoti.

„Norisi žmoniškai visų paprašyt, kad saugotume save, saugotume savo artimuosius, medikus, kitų įstaigų darbuotojus, kurie neišvengiamai turi susidurti su gyventojais, padėti jiems, suteikti tam tikras paslaugas“, – teigė jis.

Primename, jog trečiadienį Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) pranešė, kad dėl COVID-19 praėjusią parą mirė 23 žmonės.

Dėl koronaviruso Lietuvoje iš viso mirė 432 žmonės, dėl kitų priežasčių – 186 užsikrėtusieji.

Nuo pandemijos pradžios COVID-19 liga šalyje užsikrėtė 51 tūkst. 655 asmenys, 38 tūkst. 755 – tebeserga, 12 tūkst. 282 – pasveiko.  

COVID-19 mirčių statistika Molėtų rajone @ Statistikos departamentas
COVID-19 mirčių statistika Molėtų rajone @ Statistikos departamentas
comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite