Angle down Atgal

Aukštosiose mokyklose šiemet galės studijuoti daugiau studentų

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija paskelbė, kad apsvarsčius Seimo Švietimo ir mokslo komiteto, aukštųjų mokyklų siūlymus, mokinių ir studentų atsiliepimus, šiemet šiek tiek supaprastinami minimalūs kriterijai stojantiesiems į aukštąsias mokyklas.

Nebebus skaičiuojamas privalomų egzaminų balų aritmetinis vidurkis.

Ministras Algirdas Monkevičius teigia, kad priėmimas orientuojamas ir į stojančiųjų pasirinkimus, ir į valstybės poreikius. Visose studijų kryptyse valstybės finansuojamų vietų skaičius didėja arba lieka toks pat, koks buvo praėjusiais metais.

Siekiant paskatinti studentus rinktis valstybei reikalingas profesijas, siūloma nuo 2020 m. rugsėjo 1 d. jiems skirti didesnes stipendijas – pavyzdžiui, tiems, kurie pasirinks studijuoti pedagogiką. Kiti reikalavimai dėl egzaminų ir konkursinių balų skaičiavimo nesikeičia.

Akivaizdu, kad priimti sprendimai dėl šių metų stojimų pokyčių negąsdina nei universitetų, nei kolegijų. Pasak švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, supaprastinti reikalavimai sudarys galimybę stoti į aukštąsias mokyklas didesniam abiturientų skaičiui. Planuojama, kad valstybės finansuojamų studijų vietų skaičius augs daugiau nei 20 proc.

Dovilė Šileikytė, „Švietimo naujienų“ korespondentė

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite