Angle down Atgal

Aukštą kraujospūdį ir širdies nepakankamumą turintiems asmenims būtina suklusti: šio vaisto reikėtų vengti

Tie, kurie serga širdies ir kraujagyslių ligomis, turėtų rimtai suklusti. Remiantis neseniai atliktu tyrimu, tam tikrų antihipertenzinių vaistų vartojimas su įprastu vaistu nuo skausmo gali rimtai pakenkti inkstams.

Kanados mokslininkai atliko tyrimą, siekdami išsiaiškinti trijų vaistų sąveiką ir jų poveikį inkstams: diuretikų, renino, angiotenzino sistemos inhibitorių (ISRA), skirtų hipertenzijai, širdies nepakankamumui ir vyresniems pacientams gydyti, ir nereceptinių skausmą malšinančių vaistų, įskaitant ir ibufrofeną

Inkstų pažeidimo rizika

Tyrimas parodė, kad vaistų nuo hipertenzijos ar širdies nepakankamumo ir ibuprofeno derinys gali sukelti ūminį inkstų pažeidimą, kuris kai kuriais atvejais gali būti nuolatinis. „Nėra taip, kad visi, vartojantys šį vaistų derinį, turės problemų, tačiau tyrimai rodo, kad tai pakankamai didelė problema, todėl reikia būti atsargiems “, – sakė Anita Layton, Vaterlo taikomosios matematikos profesorė.

Taigi žmonėms, vartojantiems kraujospūdį mažinančius vaistus, mokslininkai rekomenduoja skausmą malšinti paracetamolio tabletėmis. Visgi saugiausia derinant vaistus pasitarti su gydytoju. 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite