Angle down Atgal

Auga pacientų skaičius: krenta net ligoninės personalas

Pandeminė situacija šalyje ir Šiaulių mieste prastėja, daug pacientų patenka į ligoninės stacionarų skyrių. Tačiau smarkiai plintanti omikron atmaina kiek rečiau nei įprastai kitų atmainų atvejais pacientus paguldo į reanimaciją. Kurį laiką augę, skiepijimosi aktyvumo skaičiai ėmė kristi.

Daugėja užsikrėtimų

Pirmadienio spaudos konferencijoje pandeminę situaciją apžvelgę specialistai pažymėjo, kad vis labiau plintanti omikron atmaina didina susergančių asmenų kiekį, tačiau skirtingai nei anksčiau, ne tiek daug pacientų patenka į reanimaciją.

Kaip skaičius apibendrino Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Šiaulių departamento direktorė Simona Abromavičienė, situacija regione nepalanki, sergamumas didėja. Jeigu prieš kurį laiką vidutinis sergančiųjų skaičius 100 tūkst. gyventojų buvo apie 700, dabar jis beveik du kartus išaugęs. Vidutinis šalies vidurkis yra 1660,6 atvejai 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų.

Šiaulių mieste sergamumas viršija šalies vidutinį. Mažiausi skaičiai regione yra Joniškio, Šiaulių, Kelmės ir Akmenės rajonuose, kur sergamumo skaičiai nesiekia 1 tūkst. Radviliškio, Pakruojo rajonuose ir Šiaulių mieste sergamumas didelis.

Kiek daugiau nei 15 proc. sergančiųjų yra vaikai – fiksuota 176 atvejai, dažniausiai 10–14 ir 15–17 m. amžiaus grupėse. Nors sergančiųjų yra ir vaikų 4–6 bei 7–9 m. amžiaus grupėse.

Taip pat kaip pažymėjo S. Abromavičienė, Šiaulių regione fiksuoti trys įvežtiniai atvejai – du iš Danijos, vienas iš Ispanijos karalystės.

Keitėsi taisyklės

Stebimas plitimas šeimose – kiek daugiau nei 43 proc. atvejų. Beveik tiek pat atvejų aplinkybės nežinomos. Likusi dalis nurodė, kad užsikrėtė darbe.

Fiksuoti dvidešimt aktyvių protrūkių Šiaulių mieste. Dar apie dešimt – kitose Šiaulių regiono savivaldybėse. Šiaulių mieste, kaip nurodė S. Abromavičienė, protrūkiai fiksuoti siuvykloje, gamybos įmonėje, valstybinėse įstaigose, taip pat aštuoni protrūkiai ugdymo įstaigose.

„Situacija dėl omikron atmainos išlieka įtempta, sergamumo plitimas didelis, naujų omikron atvejų nėra registruota“, – kalbėjo S. Abromavičienė.

Ji taip pat pažymėjo, kad keitėsi izoliavimosi tvarka, taip pat susirgę asmenys privalo patys kuo skubiau užpildyti anketą ir pateikti duomenis, kur ir kaip galėjo užsikrėsti. Tai padeda nustatyti viruso plitimą, nustatyti priežastis ir suvaldyti pandemiją.

„Dėl omikron užsikrėtimų skaičiai kyla visose šalyse, ši atmaina greitai plinta, užsikrečiama sparčiai“, – sakė S. Abromavičienė.

Nerimą kelia darbuotojai

Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorė Česlova Špūrienė sakė, kad ligoninėje stacionariame skyriuje dėl Covid-19 paguldyti 70 suaugusių pacientų, 7 vaikai. Iš jų visų tik 15 skiepytų. Reanimacijoje gydomi 9 pacientai 38–74 m. amžiaus grupės. Tik vienas buvo paskiepytas.

Ligoninės direktorė negalėjo patikslinti, kiek skiepų buvo gavę į ligoninę patekę skiepyti pacientai.

„Mes nematome tos informacijos, ne visada būna pažymėta e. sveikatoje, patys pacientai nepasako“, – teigė ligoninės direktorė.

Pasak direktorės, reanimacijos užpildymas nėra labai didelis – 34 proc. turimų lovų. Didesnė dalis ligoninių regione stacionarai, kur viso regiono ligoninėse jau užpildyta 69 proc. lovų.

„Čia mums kelia susirūpinimą, aptarėme su ligoninėmis dėl lovų didinimo“, – teigė Č. Špūrienė.

Taip pat ligoninės administracijai kelia nerimą tai, kad daugėja naujai užsikrėtusių ligoninės personalo. Jeigu anksčiau būdavo vienas du, dabar kasdien fiksuojama 8 ir daugiau susirgusių ligoninės personalo darbuotojų.

„Visi susirgę darbuotojai buvo skiepyti trečia vakcinos doze, dažniausiai užsikrečia šeimose, daugėja tų atvejų, tai mums kelia nerimą“, – sakė ligoninės direktorė.

Aktyvumas krenta

Šiaulių miesto savivaldybės Sveikatos skyriaus vedėja Viktorija Palčiauskienė apžvelgė paskiepytų miesto gyventojų skaičius. Pasak vedėjos, skiepijimo skaičiai ir aktyvumas slopsta. Ypatingai mažėja sustiprinamąja doze besiskiepijančių gyventojų.

Pasak vedėjos, aktyvumas greičiausiai buvo išaugęs, nes daugumai gyventojų buvo suėjęs 7 mėnesių terminas norint gauti galimybių pasui. Pasak V. Palčiauskienės, aktyviai paskutiniu metu skiepijasi 12–15 m. jaunimas, 80 ir vyresni bei 25–44 m. amžiaus grupės žmonės.

„Vietų skiepams tikrai pakankamai, šią savaitę nelabai aktyviai registruojasi skiepytis. Dar kartą primename, kad registruotis galima 1808 karštąja linija arba internetu“, – sakė V. Palčiauskienė.

Taip pat vedėja pažymėjo, kad didėja poreikis tyrimams mobiliajame punkte. Praėjusią savaitę atlikta 2700 tyrimų (dviem šimtais daugiau nei užpraėjusią).

„Stebime situaciją, dar turime vietos, kur plėsti mobilaus punkto apimtis“, – sakė vedėja.

Taip pat vaikams, kurių tėvai išreiškė sutikimą, bus išdalinami greitieji testai. Testavimas būtų atliekamas sekmadienį, kad pirmadienį moksleiviai galėtų eiti į kontaktines pamokas. Testų poreikis yra apie 9 tūkst., kadangi, kaip sakė V. Palčiauskienė, dienos eigoje išpuola klasių, kuriose moksleiviams nustatomi kovido atvejai.

„Jeigu klasės nori tęsti mokslą kontaktiniu būdu, kas dvi dienas testuojami bendraklasiai“, – sakė vedėja.

comment Skaitytojų komentarai (6)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite