Angle down Atgal

Uraganas „Dorian“ smogė Kanadai: užfiksavo kaip vėjas į namą bloškia kraną (vaizdo įrašas)

„Dorian“, kuris šiuo metu klasifikuojamas, kaip posttropinis ciklonas, šeštadienio popietę vietos laiku smogė Kanados Halifakso miestui.

Audros metu smarkūs vėjai, kurių greitis siekė 160 km/val., rovė medžius, traukė elektros laidus. Siaubą kelianti akimirka buvo užfiksuota kuomet galingi vėjai išjudina statybinį kraną ir jį nubloškia tiesiai ant namo.

Įvykus šiai krano nelaimei apie sužalotus asmenis informacijos nebuvo gauta.

Halifaksas, kuriame gyvena 430000 žmonių, yra Naujosios Škotijos provincijos sostinė, kuri atsidūrė tiesioginiame, apokaliptinės audros „Dorian“ kelyje.

Be elektros buvo likę daugiau nei 300000 provincijos gyventojų. Taip nutiko praėjus vos dienai po to, kai ši audra kuo tikriausią chaosą sukėlė Šiaurės Karolinos Outer Banks salose.

Halifakso gyventojai rengėsi smarkioms liūtims ir potencialiems potvyniams, kurių buvo laukta pakrantėse, o oficialios Halifakso tarnybos ragino gyventojus sutvirtinti sunkius objektus.

Pietiniame miesto pakraštyje, nuo apartamentų pastato buvo nuplėštas stogas. Teigiama, kad miestui labai pasisekė, kad buvo išvengta didesnių sužalojimų ar net mirčių.

Keistas meteorologinis reiškinys

Kanadoje uraganai yra reti dėl to, kad audroms pasiekus vėsius Kanados vandenis, jos praranda savo pagrindinį energijos šaltinį.

Paskutinieji uraganai, pasiekę Kanados krantus, buvo uraganai „Igor“ ir „Earl“ čia siautę 2010 metų rugsėjį.

Nacionalinis uraganų centras Majamyje teigė, kad „Dorian“ oficialiai buvo posttropinis ciklonas, o ne uraganas. Tačiau išsaugojo uraganinės galios vėjus.

Smarkiausiai „Dorian“ smogė Bahamams. Kur vėjų greitis siekė 298 km/val., buvo pražudyti mažiausiai 43 žmonės, o su žeme sulygintas nesuskaičiuojamas kiekis namų.

Iš čia uraganas pajudėjo per Floridos ir Džordžijos valstijas, tuomet silpnėdamas persikėlė į Šiaurės ir Pietų Karolinas.

Gismeteo.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite