Angle down Atgal

Audiniai užuolaidoms: 9 įdomūs ir naudingi faktai, kurių galbūt nežinojote

Užuolaidos – unikali bet kokio stiliaus namų interjero detalė. Audiniai užuolaidoms suteikia namams jaukumo, apsaugo gyventojų privatumą bei sukuria elegancija dvelkiančią atmosferą. Ir nors, tikriausiai, nerastume tokių namų, kuriuose nebūtų pakabintos užuolaidos, visgi ne visi žino gudrybes, padėsiančias išnaudoti visus jų teikiamus privalumus. UAB „Iks Forma“ dizaino specialistai įvardija 9 įdomius ir naudingus faktus, kurių galbūt nesate girdėję apie užuolaidas.

1. Audiniai naktinėms užuolaidoms vizualiai padidina erdvę, kai yra pakabinti nuo lubų

Verta žinoti, kad nuo pat lubų iki grindų pakabinti audiniai užuolaidoms gali vizualiai padidinti langą. Be to, tuo pačiu nuo lubų pakabintos užuolaidos taip pat padidina ir visą kambario erdvę. Priešingu atveju, jei užuolaidos yra kabinamos ant prie sienų pritvirtintų karnizų, taip sukuriamas mažesnio ploto patalpos įvaizdis.

2. Iš už lango ribų pakabinti audiniai užuolaidoms Vilniuje gali vizualiai praplatinti langą

Audiniai užuolaidoms Vilniuje vizualiai praplatina langą, kai jie išeina už lango ribų. Naudinga žinoti, kad įspūdingiausio efekto galima pasiekti tada, kai užuolaidos pakabinamos nuo sienos iki sienos.

3. Audiniai užuolaidoms internetu: įvairios jų tekstūros sukuria skirtingą erdvės įspūdį

Verta žinoti, kad vertikalių linijų audinių užuolaidoms internetu tekstūra sukuria aukštesnio kambario įspūdį, o horizontalių linijų – platesnio.

4. Audiniai užuolaidoms didmena, dengiančios visą langą, sukuria siauresnio lango įspūdį

Audiniai užuolaidoms didmena, dengiantys visą langą, sukuria siauresnio lango pojūtį. Jei norite, kad langas atrodytų žemesnis, o kambarys intymesnis, panaudojant natūralią šviesą, išbandykite šviesių spalvų romanetes. Tik venkite tamsių spalvų – antraip kambarys atrodys niūrokas.

5. Dvigubas audinių lenkimas su raukimu apačioje – kai sienos aukštesnės nei 3 m

Jei kambario sienos aukštesnės nei 3 metrai, dvigubas audinio lenkimas su raukimu apačioje yra idealus pasirinkimas Jūsų erdvei, kurioje kabinsite užuolaidas.

6. Audiniai užuolaidoms po skalbimo gali susitraukti iki 3 proc.

Naudinga žinoti, kad daugumos užuolaidų salonų, tarp jų ir UAB „Iks Forma“, parduodami audiniai užuolaidoms jau yra išskalbti bei švarūs. Tačiau ilgainiui po daugelio skalbimų, audiniai užuolaidoms susitraukia iki 3 proc. Siekiant išvengti šios problemos, audinius užuolaidoms patariama valyti tik cheminiu būdu.

7. Natūralūs audiniai užuolaidoms yra jautrūs drėgmei

Natūralūs audiniai užuolaidoms, pavyzdžiui, vilna ar medvilnė, yra jautrūs drėgmei, todėl tokiu atveju geriausia pasirinkti apsiuvą ir užuolaidų pakėlimą apie 5 cm. Verta paminėti, kad tai – puikus pasirinkimas tada, jei kambaryje yra nelygios grindys.

8. Audinių užuolaidoms lyginimas nereikalauja ypatingų pastangų

Žinant keletą svarbių aspektų, audinių užuolaidoms lyginimas tampa itin paprastu darbu. Lygindami tiek naktines, tiek dienines užuolaidas, nustatykite kiekvienam užuolaidų audiniui tinkamą temperatūrą. Patariama audinių užuolaidoms nelankstyti ir lyginti juos tik išskleistus. Pavyzdžiui, dieninių užuolaidų audinys yra itin slidus, tad sulenkus jį du ar net kelis kartus, galima pasidaryti daug papildomo vargo: užuolaidų audinio sluoksniai slidinės, glamžysis ir taip juos bus nepatogu lyginti.

9. Nedegūs audiniai užuolaidoms – inovatyvus ir saugus sprendimas šiuolaikiškiems namams

Nors paprastai nedegūs audiniai užuolaidoms naudojami teatrų, scenų ir kt. uždangoms siūti, šis inovatyvus sprendimas vis dažniau pritaikomas ir šiuolaikiškuose interjeruose. Nedegūs audiniai pasirenkami siekiant namuose padidinti saugumo lygį.

UAB „Iks Forma“ asortimente esantys nedegūs audiniai užuolaidoms atitinka europinius standartus ir turi tai patvirtinančius sertifikatus. Plati spalvinė gama suteikia galimybę pasirinkti kiekvieno poreikius įgyvendinančius sprendimus.

 

Remiamas turinys

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite