Angle down Atgal

Atrankos procedūra – ir Aukščiausiojo Teismo teisėjams

Seimas antradienį po pateikimo palaikė Teisingumo ministerijos siūlymą skelbti atrankas ir Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) pirmininko, skyrių pirmininkų ir teisėjų pareigoms eiti.

Pretendentai į bendros kompetencijos ar administracinių teismų teisėjus, teismų pirmininkus, jų pavaduotojus ar skyrių pirmininkus turi dalyvauti atrankos procese. Tokia tvarka nėra taikoma, skiriant LAT teisėjus. Kandidatus į Aukščiausiojo Teismo teisėjus prezidentui pateikia šio teismo pirmininkas.

Įstatymo pataisoje numatoma, kad pretendentai į šią aukščiausią teisminę instituciją taip pat turėtų dalyvauti atrankoje. Komisija, įvertinusi pretendentus bei jų žinias, atrinktų tinkamiausius kandidatus. Teisingumo ministro Elvino Jankevičiaus teigimu, tai suteiktų daugiau skaidrumo ir viešumo formuojant teisėjų korpusą, stiprintų visuomenės pasitikėjimą teismais ir jų veiklos kokybe.

Teisėjų, teismų pirmininkų, jų pavaduotojų ar skyrių pirmininkų atranką vykdo prezidento sudaryta Pretendentų į teisėjus atrankos komisija, kurią sudaro 7 nariai: 3 teisėjai ir 4 visuomenės atstovai.

Pagal galiojantį teisinį reguliavimą LAT teisėjus, o iš jų pirmininką, skiria ir atleidžia Seimas prezidento teikimu.

LAT teisėjų korpusą sudaro 35 teisėjai.

Siūloma, kad Teismų įstatymo pataisos įsigaliotų nuo 2020 m. sausio 1 d.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite