Angle down Atgal

Atnaujinamas planinių paslaugų teikimas Kauno klinikų centriniame korpuse

Pirmadienį Kauno klinikose pradeda veikti laikinai įkurtas naujas chirurgijos padalinys.

Kaip Eltai paaiškino Kauno klinikų generalinis direktorius prof. Renaldas Jurkevičius, tokio padalinio prireikė norint geriau užtikrinti pacientų saugumą, kadangi COVID-19 infekcijos klinikose išvengti nepavyko, ir planinis pacientų guldymas buvo sustabdytas praėjusią savaitę. Tuomet Chirurgijos klinikoje buvo patvirtinta apie 11 pacientų ir 2 darbuotojų užsikrėtimą COVID-19.

„Todėl nauji Chirurgijos klinikos pacientai, kuriems būtina neatidėliotina pagalba, dabar jau guldomi švariose nuo viruso patalpose. Pastate, kuris yra toliau nuo šios klinikos. Tai – laikinas sprendimas, jis tęsis tol, kol sumažės pavojus. Žinoma, tik panaudojus visas reikiamas priemones dėl garantuoto visų pacientų saugumo, Chirurgijos klinika sugrįš prie įprastinės darbo tvarkos“, – teigė Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų vadovas.

Nuo antradienio Kauno klinikų pacientams atnaujinamos planinės sveikatos priežiūros paslaugos Centrinio korpuso profilinėse klinikose (Reumatologijos, Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos, Nefrologijos, Ausų, nosies ir gerklės ligų, Chirurgijos, Pulmonologijos, Gastroenterologijos bei Urologijos klinikose), išskyrus Chirurgijos kliniką.

Apie tai šį pirmadienį paskelbusios Kauno klinikos nurodo, kad pacientams toliau teikiama tik skubi ir ambulatorinė pagalba, o planinis pacientų stacionarizavimas Chirurgijos klinikoje bus atnaujintas nuo kitos savaitės. Visuose kituose padaliniuose paslaugos teikiamos įprasta tvarka.

Kauno klinikų atstovų teigimu, per savaitgalį šios ligoninės darbuotojams atlikti 2500 tyrimų dėl COVID-19. Visi, kontaktavę su COVID-19 infekcija sergančiaisiais, identifikuoti, o aukštos ir vidutinės rizikos darbuotojai – saviizoliacijoje.

Visose Kauno klinikose draudžiamas pacientų lankymas. Pacientus galima lankyti tik neatidėliotinais atvejais, gavus skyriaus vadovo ar budinčio gydytojo leidimą, sakoma pranešime. Būtiniausius asmeninius daiktus pacientams galima perduoti per budėjimo postą, esantį Centrinio korpuso fojė.

ELTA primena, kad per metus Kauno klinikose atliekama 66 tūkstančiai operacijų, o per tą patį laikotarpį šioje didžiausioje Lietuvos universitetinėje ligoninėje apsilanko 1,3 mln. pacientų.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite