Angle down Atgal

Atidaryta paroda „Kretingos Rotušės aikštė. Praeitis. Dabartis. Ateitis“

Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešosios bibliotekoje atidaryta paroda „Kretingos Rotušės aikštė. Praeitis. Dabartis. Ateitis“, kuri apžvelgia aikštės vystymosi istoriją, reikšmingiausius etapus nuo XVII amžiaus iki šių dienų. Parodoje eksponuojama archyvinė medžiaga, istorinės nuotraukos, planai, vizualizacijos, vykusių architektūrinių konkursų medžiaga.

Ši paroda – tai įžanga Kretingos rajono savivaldybės inicijuojamoms atviroms diskusijoms su gyventojais ir ekspertais dėl centrinės miesto aikštės ateities. Paroda bibliotekos 1 aukšto erdvėse bus eksponuojama iki 2020-ųjų sausio 5 d.

Jau gruodžio 10-ąją, 15–19 val., bibliotekos konferencijų salėje vyks konferencija ir vieša diskusija „Kokios Rotušės aikštės norime?“, subursianti ekspertus ir gyventojus. Renginyje pranešimus skaitys istorikai, architektai, landšafto specialistai, miestų vystymo ekspertai, kurie apžvelgs Rotušės aikštės istoriją nuo XVII amžiaus iki dabar, aptars aikštės ir skvero problematiką bei kartu su gyventojais diskutuos apie jos vystymo perspektyvas. Atviroje diskusijoje išsakyti savo nuomonę dėl Rotušės aikštės kviečiami visi gyventojai.

Taip pat kartu su sociologais rengiama ir gruodžio–sausio mėnesiais bus vykdoma Kretingos rajono gyventojų apklausa, kuri padės atskleisti visuomenės nuomonę dėl centrinės miesto aikštės ateities ir vystymo vizijos. Atlikus apklausą, 2020-ųjų sausį bus parengtos išvados ir rekomendacijos, kurios taps pagrindu tolimesniems žingsniams planuojant Rotušės aikštės vystymą.

Parodą, konferenciją ir viešą diskusiją bei gyventojų apklausą organizuoja Kretingos rajono savivaldybė kartu su Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacija.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite