Angle down Atgal

Ateinančio vasaros sezono kainos Lietuvos pajūryje nustebins – laukia itin didelis kainų šuolis

Artėjant vasaros sezono atidarymui dažnas tautietis susimąsto, kiek šių metų atostogos jam kainuos. Ne paslaptis, jog praėjęs vasaros sezonas Lietuvos kurortams buvo rekordinis visomis prasmėmis. Žmonės išsiilgę pramogų, gero maisto ir jūros plūdo į pajūrio kurortus. O verslininkai skaičiuodami, kiek prarado per karantiną, bandė atsigriebti kainų didinimu. Nei vieno poilsiautojo nestebino, jei už dviejų žmonių nakvynę jų paprašydavo 5080 eurų, o už dienos pietų porciją 6–8 Eur. Tačiau šių metų sezonas, pranašaujama, bus dar brangesnis.

Šių metų įvykiai kaip reikiant supurtė mūsų gyvenimus, ekonomiką, todėl nereikėtų nustebti, kad infliacija šiemet augo kaip ant mielių. Ši infliacijos banga jau pasiekė ir pajūrį. Energijos, nuomos, maisto, darbo užmokesčio bei kitus didėjančius kaštus patiriantys verslininkai drąsiai teigia, jog kainos šiemet kils. Pajūrio turizmo atstovų teigimu, kainų augimas ateinantį vasaros sezoną bus dviženklis ir sieks apie 10–12 proc., todėl tokių kainų kaip praėjusiais metais tikėtis tikrai nereikėtų.

Tačiau nepaisant to, susidomėjimas būsto nuoma pajūryje yra tiesiog „žvėriškas“. Dalis Palangos viešbučių jau dabar pilnai rezervuoti, kita dalis dar turi laisvų kambarių, tačiau planuojančius šių metų vasarą atostogauti Palangoje ragina nedelsti ir rezervacijas atlikti kaip galima ankščiau. Nuomos kaina vienai nakvynei šiemet turėtų atsieiti bent 10–15 Eur. brangiau nei pernai. Remiantis programėlės „Booking“ duomenimis, šių metų nakvynės kainos svyruos tarp 70–150 Eur. Įmanoma rasti ir šiek tiek pigesnių pasiūlymų, tačiau jie išgraibstomi itin greitai.

Maisto kainos kavinėse ir restoranuose taip pat augs. Pajūrio turizmo atstovų teigimu, kai kurios kavinės prie kiekvieno patiekalo kainos prideda nuo 0,5 Eur. iki 2 Eur. Taigi, jei praėjusiais metais už dienos pietų porciją sumokėjote 6–8 eurus, šiemet kaina jau turėtų būti vienu kitu euru didesnė. Kainos kils net tokiems produktams kaip kava ar saldumynai. Palangos verslininkai teigia, jog jei jie nepabrangintų maisto ir gėrimų, jiems tiesiog tektų užsidaryti.

Pramogos Palangoje taip pat brangs kone 15 proc., todėl planuojantiems poilsį pajūryje su vaikais teks savo piniginę patuštinti papildomai bent keliasdešimt eurų daugiau nei buvo įprasta. Kainas kels tiek vaikų pamėgti žaidimų kambariai, tiek atrakcionai ir kitos pramogos. Tautiečių pamėgta dviračių, paspirtukų ar kito inventoriaus nuomos kaina šoktelės bent 3–5 Eur. Koncertų, renginių bilietų kainos žmogui taip pat išaugs bent 8–10 eurų.

Taigi, vasarai esant ne už kalnų, turizmo specialistai jau mato, kad šis sezonas Lietuvos pajūrio kurortuose bus rekordiškai brangus ir užimtas. Tačiau šis kainų šuolis, panašu, negąsdina tautiečių ir jie savo atostogas vis tiek praleis populiariausiuose šalies kurortuose.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite