Angle down Atgal

Aš­tuo­ni įpro­čiai, dėl ku­rių grei­čiau sens­ta­te

Senė­ji­mas – pri­mi­ni­mas, kad esa­me mir­tin­gi, ta­čiau senė­jimą ga­li­ma pri­stab­dy­ti. Žmonės pri­si­gal­vo­ja įvai­riau­sių da­lykų, kaip iš­lik­ti jau­niems kuo il­giau, bet kol neat­si­sa­ky­si­te šių aš­tuo­nių įpro­čių, nie­kas ne­padės.

1. Atsisakote kasdienės galimybės išmokti ką nors naujo

Intelektualus asmenybės augimas gerina analitinius gebėjimus. Žmogus ima geriau analizuoti savo gyvenimą ir aplinkos įvykius. Mokymasis gerina kognityvines funkcijas, tad jei atsisakome mokytis, senstame greičiau.

2. Jūs nesimeldžiate ir nemedituojate

Malda ir meditacija labai naudinga. Jos padeda pamiršti stresines situacijas, leidžia susikaupti, įsigilinti į save. Jei nuolat meldžiatės, mažėja streso hormonų lygis, greičiau atsistato jėgos.

3. Nesirūpinate tuo, ką valgote

Vienas būdų sau pakenkti – nepakankamai gerai sukramtyti maistą. Kai maistas nesukramtomas, apkraunama virškinimo sistema. O jei apskritai dar ir valgote daug riebaus, saldaus maisto, nusitiesiate kelią į ligas.

4. Mažai judate

Jei mažai judate, imate tukti, organizme kyla cukraus lygis. Be to, ima kilti jūsų arterinis kraujo spaudimas, iškyla rimtų sveikatos bėdų.

5. Nestebite kraujo spaudimo

Padidėjęs kraujospūdis rodo, kad organizmas nesusitvarko su stresu. O pakilęs kraujospūdis taip pat kelia stresą. Vienu žodžiu – uždaras ratas. Todėl sekite savo kraujospūdį, antraip nukentės jūsų smegenys ir širdis.

6. Nesirūpinate svorio kontrole

Jei staiga priaugote svorio, tai ženklas kad patiriate rimtą stresą – organizmas ėmė kaupti riebalų atsargas. Tai ir yra tas skambutis, kuris jus kviečia į sporto salę.

7. Jūs rūkote

Pradėti rūkyti ir tapti priklausomam – paprasta. Ir šis įprotis jums „padovanos“ vėžį arba kraujotakos sistemos ligas. Be to, rūkymas skatina kraujospūdžio padidėjimą, diabetą. Nikotinas visiškai nereikalingas jūsų organizmui.

8. Negyvenate dabartyje

Daugelis negyvename pilnaverčio gyvenimo, dirbame, namie sukamės rutinoje ir nuolat esame susirūpinę ateitimi. Kuo daugiau ir dažniau mėgausitės mažomis gyvenimo dovanomis, tuo jausitės laimingesni. Todėl ir jausitės, ir atrodysite jaunesni.
 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite