Angle down Atgal

Arūnas Gelažninkas pasiekė istorinę pergalę – nugalėjo motociklų „vienišių“ klasėje

Motociklininkas Arūnas Gelažninkas pirmasis iš lietuvių baigė Dakaro ralį ir tai padarė iškovodamas pergalę „Original by Motul“ („vienišių“) įskaitoje. Lietuvis taip pat užfiksavo geriausią asmeninį rezultatą Dakaro ralyje. 

Po 12-ojo etapo motociklų įskaitoje lietuvis preliminariai užėmė 29-ąją vietą.

Bendroje motociklų klasės įskaitoje lietuvis liko 21-as. Nuo lyderio jis atsiliko 36 min. 10 sek.

Visą ralį A. Gelažninkas įveikė per 55 val. 4:23 min. Nuo titulą iškovojusio argentiniečio Kevino Benavideso jis atsiliko 7 val. 46:09 min.

Nors paskutiniame ruože A. Gelažninkas preliminariai finišavo trečias, tai įtakos galutiniui rezultatui neturėjo. Jis tapo pirmuoju lietuviu ne tik finšavusiu „Original by Motul“ klasėje, bet ir joje nugalėjusiu.

Turim!!!!! Mes turim finišą! #Zigmasdakarteam Gera dovana - www.geradovana.lt Rough Travel @ecohouse.lt @...

Posted by Arunas Gelazninkas #ZigmasDakarteam on 2021 m. sausio 15 d., penktadienis

„Taktika buvo važiuoti ramiai, nes būtų didžiausia kvailystė padaryti klaidą. Dabar džiaugsmas, kad Dakaras baigėsi, bet kol kas į Lietuvą visai nesinori grįžti, ten šalta ir koronavirusas“, – po finišo kalbėjo A. Gelažninkas. 

A. Gelažninkas iškovojo istorinę pergalę ne tik sau, tačiau ir Lietuvai. Motociklininkas nugalėjo „vienišių“ klasėje. Gali būti, kad jis užims ir aukščiausią savo vietą bendroje motociklininkų klasėje. 

Pergalės džiaugsmą aptemdė liūdna žinia – prancūzų motociklininkas Pierre'as Cherpinas (Pjeras Šerpenas) mirė nuo sužalojimų, patirtų jam pargriuvus per Dakaro ralį, penktadienį pranešė organizatoriai. Jam padėti po kritimo buvo sustojęs A. Gelažninkas.

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite