Angle down Atgal

Ar verta rinktis universalias padangas vietoje žieminių ir vasarinių?

Tarp vairuotojų vyrauja įvairios nuomonės kai kalbama apie žiemines, vasarines ir universalias padangas. Vieni teigia, kad universalios padangos ant sniego ir ledo yra prastos, kitiems jų pilnai pakanka. Tačiau, vieno atsakymo nėra, kadangi viskas priklauso nuo orų, vairuotojo gyvenamosios vietos bei poreikių.

Universalios padangos neprilygsta nei vienoms, nei kitoms

Jeigu norite kuo geresnio sukibimo žiemą, tai jums reikalingos būtent žieminės padangos. Tas pats galioja ir vasarinėms padangoms – tik jos bus geriausios ir patikimiausios vasaros metu.

Žieminės padangos yra gaminamos iš minkštesnio gumos mišinio, kuris išlieka pakankamai minkštas net ir labai žemose temperatūrose. Be to, jų protektoriaus dizaine dominuoja aštrūs kampai ir daug smulkių griovelių geresniam sukibimui su sniegu. 

Vasarinės padangos geriausiai tinka naudojimui aukštesnėse nei +7°C temperatūrose. Jos gaminamos iš kietesnio mišinio, kad net ir karščiausiomis dienomisvažiuojant įkaitusiu asfaltu, padangos išliktų pakankamai tvirtos ir saugios.

Tuo tarpu, universalios padangos gaminamos stengiantis įsisprausti į vidurį tarp šių dviejų rūšių. Jos gali nuvilti ant ledo, sukibimas gali būti prastesnis ir karštomis vasaros dienomis, tačiau kasdieniam vairavimui jų tikrai pakaks.

Padangas montuosite rečiau, bet balansuoti reikėtų tiek pat

Vairuotojams, naudojantiems du padangų komplektus, padangų montavimas reikalingas bent du kartus per metus. Universalių padangų savininkai džiaugiasi, kad jie gali lankytis tik susidėvėjus padangoms (kas 3-5 metus), bet taip daryti nereikėtų, nes ne mažiau svarbus yra balansavimas.

Padangas reikia balansuoti bent du kartus per metus, nes ilgainiui svorio centras pasikeičia ir kyla vibracija, kenkianti automobilio važiuoklei. Taigi, universalios padangos yra puikus pasirinkimas retai susiduriantiems su ekstremaliomis eismo sąlygomis, bet reguliaraus ratų balansavimo atsisakyti nereikėtų.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite