Angle down Atgal

Ar prie sovietų buvo galima kritikuoti valdininkus?

Naujienų portalą Etaplius.lt pasiekė skaitytojo laiškas, kuriame jis dalinasi savo prisiminimais.

Tai yra skaitytojo nuomonė, už kurios turinį Etaplius.lt redakcija neatsako.

Kai kas galvoja, kad sovietmečiu visur buvo tvarka. Tenka išgirsti, kad prie rusų buvo tvarka. Bet ar tikrai taip?

Prieš kelias dienas sutikau vieną pilietį, kuris neva paskaito mano kritikuojančius valdžią straipsnelius ir mano, kad prie ruso tokie žmonės, kritikuojantys esamą tvarką, galėjo atsidurti už grotų. Mano, kad aš naudojuosi per didele laisve. Aiškino, kad anais laikais buvo tvarka ir nė nebuvo ką kritikuoti. Žinoma, sutiktas žmogus – dar jauno amžiaus ir daug ko nežino.

Aš visą sovietmetį kabindavausi prie valdininkų už tai, kad daug kur egzistavo netvarka. Teko dirbti „Vairo“ gamykloje. Atvažiavę iš Rokiškio aš ir žmona įsidarbinome gamykloje. Mane paskyrė dirbti nikeliavimo ceche. Aš tiesiog pasibaisėjau darbo sąlygomis. Vos pusantros dienos pabuvęs tame ceche pasakiau cecho viršininkui, kad tokiomis sąlygomis aš nedirbsiu, nes galiu prarasti sveikatą. Manęs paprašė padirbėti šaltkalviu, nes aš, buvęs buldozerininkas, turėjau šaltkalvio III kategoriją.

Aš pradėjau daryti viską pagal saugumo technikos reikalavimus. Reikalavau pakeisti susidėvėjusius varžtus ir kitas detales, kurias užsakydavau pas tekintoją, kad ištekintų. Valdžiai smarkiai netikau, nes kaip pasakė buvęs cecho kompartijos sekretorius Duragov, per tokius išsigalvojimus, gali žliugti plano vykdymas. Tada aš pradėjau absurdą kritikuoti gamyklos laikraštėlyje „Vairas“. Perėjau dirbti į I štampavimo cechą, nes ten mokėjo didesnius atlyginimus. Čia pamačiau daug netvarkos ir atvirų alkoholinių gėrimų gėrimo atvejų. Taigi kritikuodavau valdžią rašydamas į laikraštį. Juk visi viską matydavo, bet žiūrėdavo į tai pro pirštus. Daugumos noras buvo įtiktį valdžiai ir gauti pagyrimo lapų. Manęs tokie dalykai neviliojo.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite