Angle down Atgal

Ar Klaipėda – kino provincija?

Medijų uosto komanda, susibūrusi siekiant supažindinti Klaipėdos miesto bendruomenę su kino industrija, o svarbiausia – siekdama sukurti jaunam žmogui terpę įgyti patirties realiose gyvenimo aplinkybėse, vis tarsi retoriškai klausia – ar Klaipėda, turėdama vienas seniausių kino tradicijų, netampa kino provincija?

Europos kino festivalio diena „GoDebut – Go“, organizuojama rugsėjo 18 dieną – tai priminimas Lietuvai, Klaipėdos kultūros ir kino bendruomenei apie kino, kaip populiariausios meno srities, nepavydėtiną situaciją uostamiestyje ir kvietimas prisidėti prie judėjimo už tikrai inovatyvią ir modernią Klaipėdą, kurioje norėtųsi gyventi ir jaunam, ir senam.

Renginys prasideda nuo akcijos „Aš tikrai myliu Klaipėdą“ Teatro aikštėje, kurios tikslas atgaivinti klaipėdiečių tapatumą formuojančias erdves, laikmečio ženklus ir simbolius. Ir pirmas toks organizatorių žingsnis – nuplauti paminklą klaipėdiečiui poetui Simonui Dachui ir jo meilei – Taravos Anikei. Šios skulptūros pasirinkimas nėra atsitiktinis – Anikė yra Europos kino festivalio GoDebut pagrindinio prizo simbolis. Reikšminga ir tai, kad šiemet, kai miestas švenčia šio paminklo atstatymo trisdešimtmetį, klaipėdiečių iniciatyva pradėtas kurti filmas, skirtas šiai poetinei legendai apie užgimusią meilę Anikei.

Renginio dalyvių Kultūros fabriko kino salėje, taip pat, laukia ir įdomi diskusija „Miestas – kinui. Kinas – miestui“, kur kartu su kino specialistais, miesto valdžios ir kultūros atstovais aptarsime Lietuvos kino aktualijas, kino situaciją Klaipėdoje, gvildensime kino industrijos plėtros galimybes uostamiestyje, analizuosimo to naudą socialiniu, ekonominiu bei kultūriniu lygmeniu.

Vėliau prisiminsime GoDebut festivaliuose apdovanotus Anikės prizais filmus, kurie, beje, skina pergales ir kituose Europos ir pasaulio kino festivaliuose, ir mūsų partneriai NordBaltic pristatys savo projekto „Dokumentinė Klaipėda“ filmus.

Galiausiai Europos kino festivalio diena „GoDebut – Go“ bus vainikuota tradiciniu after party socialiniame klube „Raketa“, kuriame visus susirinkusius džiugins „Poezijos medžiotojų“ gyvo garso koncertas ir DJ Vlado muzika.

Renginys įvyks rugsėjo 18 d. (trečiadienis). Visi renginiai – nemokami.

P.s. turbūt todėl šių metų festivalio diena gavo priedelį „Go!” – vardan tos vidinės jėgos ir atsidavimo, kai nepaisoma visų nepalankių aplinkybių trukdančių judėti pirmyn.

Griežtai draudžiama „Vakarų eksprese“ paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite