Angle down Atgal

Akmenės rajono ekstremalieji įvykiai – nuo paukščių gripo iki potvynių grėsmės

Surengtas Savivaldybės ekstremalių situacijų komisijos virtualus posėdis, kuriame aptartas civilinės saugos uždavinių vykdymas 2020 metais, civilinės saugos parengtis rajono ūkio subjektuose ir kitose įstaigose. Supažindinta ir su padėtimi dėl ekstremaliųjų situacijų, ekstremaliųjų įvykių ir aktualių pavojų (gaisrai, eismo įvykiai, žmonių ir gyvūnų užkrečiamosios ligos, ekologija).

Realią grėsmę kelia kiaulių maro, paukščių gripo užkratai, tačiau šiomis dienomis aktualiausia - galimi pavasario potvyniai. Vis dėlto įvertinus situaciją visose seniūnijose tikimasi, kad tirpdamas sniegas ir ledas Ventos, Dabikinės upėse ir mažesniuose upeliuose nepridarys didelių bėdų tiltams ir keliams, kur pavojingiausia – padarytos pralaidos. Akmenės seniūnijoje stebima tiltuko, esančio kelyje link Akmenės gamtos ir kultūros parko, būklė, Kruopių seniūnija nuogąstauja dėl nemelioruotos Spaigių gyvenvietės. Rajono gyventojų prašoma atkreipti dėmesį, ar pasirūpinta individualių sodybų drenažo sistemų tinkamu veikimu. Mat neretai nėra pagalvota apie atgalinius vožtuvus ir perteklinis vanduo, užuot ištekėjęs į kanalus, dėl potvynio plūsteli atgal – apsemia pastatus.

Pernai Savivaldybės teritorijoje įvyko 15 ekstremaliųjų  įvykių: 13 dėl rastų sprogmenų, dėl sprogimo Ventos Pavenčių garažų bendrijoje žuvo trys žmonės, sugriauti garažai ir sunaikintas juose buvęs turtas, Pašakarnių kaimo miške rasti 7 objektai su gyvsidabriu, kurie perduoti specialių atliekų tvarkytojui.

Itin daug jėgų ir finansų prireikė Covid-19 ligos pandemijai valdyti: buvo organizuojamas iš užsienio grįžtančių Savivaldybės gyventojų parvežimas iš Vilniaus ir Kauno oro uostų, Klaipėdos jūros uosto, apgyvendinimas ir maitinimas akmeniškių, neturinčių galimybės izoliuotis savo gyvenamojoje vietoje bei kita. Įsteigus Naujojoje Akmenėje Mobilųjį punktą ir Karščio kliniką negalintys patys atvykti žmonės čia buvo vežami Covid – 19 tyrimui atlikti. Nuo pirmojo karantino pradžios iki dabar gyventojams teikiama svarbi informacija apie pandemiją: įsteigtos Akmenės rajono koronaviruso karštoji linija ir psichologinės pagalbos linija; Savivaldybės interneto svetainėje parengta atskira skiltis informacijai, susijusiai su koronavirusu, suburti savanoriai, galintys padėti vienišiems, senyvo amžiaus asmenims.

Siekiant operatyviai reaguoti į besikeičiančią situaciją ir užtikrinti tinkamą Vyriausybės sprendimų vykdymą, kas savaitę organizuojami nuotoliniai Savivaldybės ekstremalių situacijų operacijų centro (ESOC) posėdžiai. Juose dalyvauja Savivaldybės administracijos ir ESOC grupių vadovai, atsižvelgiant į svarstomus aktualius klausimus kviečiami dalyvauti civilinės saugos pajėgų, švietimo ir sveikatos priežiūros, gyvybiškai svarbias paslaugas gyventojams teikiančių įstaigų vadovai.

Pernai įvyko 55 ESOC posėdžiai, jie iki šiol tebevyksta kas savaitę, dabar sprendžiama daugybė klausimų, susijusių su skiepijimo dėl Covid – 19 ligos organizavimu. Šiuo metu susirgimų šia liga rajone labai sumažėję, saugantis naujų ligos židinių atliekama daug tyrimų, sėkmingai pradėta akmeniškių vakcinacija.

Pandemijos valdymui rajone skirtoms paslaugoms, priemonėms ir prekėms prireikė dešimčių tūkstančių eurų: už greitųjų testų naudojimą švietimo ir kitų įstaigų darbuotojams ištirti, dezinfekcinėms priemonėms, profilaktiniams įrenginiams ir priemonėms, asmens apsaugos priemonėms, Mobilaus punkto ir Karščio klinikos įrengimui ir darbui užtikrinti.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite