Angle down Atgal

Apžiūrėta, išmokta, pažinta

Mokyklos -darželio „Rugelis“ antros klasės mokiniai sausio 18-ąją praleido labai įdomiai. Tą dieną jie vyko į ekskursiją į VDU Žemės ūkio akademiją. Kelionės tikslas – susipažinti su įvairiais gyvūnais, atlikti praktines veiklas ir dalyvauti edukacijose, mokantis kitoje aplinkoje.

Patyrėme daug teigiamų emocijų, parsivežėme įspūdžių bei pagilinome pasaulio pažinimo žinias. Stebėjome įspūdingą pasirodymą su balandžiais, kačiukais, šuniukais ir kitais gyvūnais „Cirko sala“.

Turėjome galimybę nemokamai nusifotografuoti su gyvais balandžiais. Taip pat vyko Tado Ivanausko zoologijos muziejaus organizuota edukacinė programa „Apie paukštį ir jo plunksnas“, kurios edukatorė buvo Lina Marmaitė. Susipažinome ir dalyvavome „Gyvūnų teisės ir laisvės“ edukacinėje programoje, kurią pristatė Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro studentai.

Toliau mokiniai sužinojo ką dirba šunys. Bendruomenės pareigūnė pristatė, kad šunys yra ne tik namų puošmena ir džiaugsmas, bet ir dalyvauja įvairiose veiklose, talkina žmonėms jų darbuose, padeda policijos pareigūnams.

Galėjome dalyvauti žaidime „Kiaušinių krepšinis“. Po to sekė parodomoji ir įvairių šunų dresūros triukų programa. Taip pat vyko edukacinė programa su šunimis, buvo atsakinėjama į žiūrovų klausimus šunų socializavimo, dresavimo ir auginimo klausimais.

Turėjome dalyvauti įvairiuose meninio ugdymo edukacijose praktiškai: piešti gyvūnus, atlikti darbelius su vilna, maitinti ir prižiūrėti naminius gyvūnus. Norint kad vaikai butų neabejingi gamtai, atsakingi už ją, visų pirmą, turime išmokyti ją pažinti, tuomet jie tokie ir bus. Taip pat patirs džiaugsmą mokantis ir mokant kitus drauge, vieni iš kitų, kitoje aplinkoje, kitaip, nei teorinėje pamokoje, o praktinėje veikloje, suaktyvinsime motyvaciją mokytis ir pažinti. Parodos metu veiks įvairios edukacijos, akcijos, susipažinti, paliesti, paglostyti gyvūną.

Tai mes pasiekėme, nes dalyvavome ir praktiškai patyrinėjome profesionalioje paukščių ir gyvūnų parodoje, kurioje vyko konkursai, įvairios edukacijos, gyvūnų pasirodymai scenoje, pramogos. Mes ne tik turiningai praleidome savaitgalį, bet ir sužinojome daugiau informacijos apie paukščius, gyvūnus, jų veisles, auginimą Lietuvoje. Buvo pristatyta per 2000 įvairių paukščių ir gyvūnų. Papūgos, gražiausi balandžiai, vištų, ančių, žąsų, kalakutų kolekcijos. Mažosios putpelės, stručiai, pelėdos, sakalai, įvairios triušių veislės, graužikai. Grakščiosios alpakos, poniai, ožiukai, avys ir kita gyvoji gamta. Paroda buvo ypač įdomi šeimoms su vaikais. Paroda buvo labai spalvinga, nes papuošta tūkstančiais konkurso „Mes mylime gyvūnus” vaikų piešiniais.

Praėjusį kartą buvo pasiektas vaikų piešinių Lietuvos rekordas: net 8259 piešiniai. Čia vyksta daug pramogų ir edukacijų skirtų vaikams, ir viskas vienoje vietoje. Sutekiama galimybė lankytojams pamatyti gyvūnus ir patirti pramogų, gauti kuo daugiau įvairių žinių. Paroda veikė dvi dienas, vaikams buvo suteikta galimybė ją aplankyti nemokamai.

Praleidome smagias 5 valandas, bet vaikai dar norėjo būti drauge, nes jiems buvo smagu bei norėjosi, kad akimirkos taip greitai nesibaigtų. Parodos organizatoriai: „Dekoratyvinių balandžių augintojų asociacija“, „Lietuvos dekoratyvinių ir veislinių paukščių augintojų draugija“, o parodą globoja aplinkos ministras Kęstutis Mažeika. Mes dėkojame Jiems ir mūsų direktorei, kuri nepabūgo mūsų išleisti ne ugdymo proceso metu ir prisiimti atsakomybę už mūsų saugumą.

Jei Jūs, brangūs tėveliai, norėtumėte prisijungti prie mūsų šaunios šeimyninės mokyklos komandos, kviečiame pasirinkti mūsų mokyklą „Rugelis“, kurioje vaikas turi progą ugdytis ne tik tradicinėje pamokoje, bet ir šiuolaikiškai, kitoje aplinkoje. Laukiame visų.

Elena Bagdonienė

Autorės nuotr.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite