Angle down Atgal

Aptarti planai atgaivinti mažųjų orlaivių skrydžius į Nidą

Neringos savivaldybė nuosekliai dirba tam, kad artėjančią vasarą Nidoje vėl galėtų leistis mažieji orlaiviai. Šio siekio įgyvendinimui buvo parengtas projektas, numatantis Nidos lauko nusileidimo aikštelės statuso keitimą į aerodromo.

Kaip sekasi įgyvendinti projekte numatytus darbus susitikimo su Neringos savivaldybės meru Dariumi Jasaičiu metu domėjosi Lietuvos Respublikos Seimo narys, einantis Aplinkos apsaugos komiteto nario pareigas, Petras Nevulis, Panevėžio aeroklubo viršininkas Bronius Zaronskis bei Klaipėdos sklandymo klubo pirmininkas Algimantas Skurdenis.

Po keliolikos metų pertraukos mažieji orlaiviai Neringoje leidosi prieš tris metus, 2016-aisiais. Po metų, 2017-aisiais, įsigaliojo Lietuvos kariuomenės vado įsakymas, apribojantis civilinių orlaivių skrydžius Lietuvos Respublikos pasienio zonoje. Šis apribojimas pradėtas taikyti ir Nidos lauko nusileidimo aikštelei. Atsižvelgiant į tai, kad nauja tvarka skrydžių neriboja aerodromų oro eismo zonose, net ir Lietuvos Respublikos pasienio zonoje, pradėti žingsniai siekiant pakeisti Nidos aikštelės statusą. Šio klausimo svarstymas vyko įvairiose šalies institucijose. Ne kartą – Lietuvos Respublikos Seimo Ekonomikos komitete. Buvo diskutuojama su Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos sekretoriatu. Institucijų atstovams sutarus, buvo parengtas projektas lauko aikštelės statuso keitimui į aerodromo.

Anot Neringos savivaldybės mero Darius Jasaičio tam, kad Nidoje vėl galėtų leistis mažieji orlaiviai, bus atlikti miškotvarkos projekte numatyti darbai. Taip pat atliekamas žymėjimas ir įrangos montavimas (vėjarodės bei priešgaisrinės įrangos). Atlikus šiuos darbus bus kreipiamasi į Transporto kompetencijų agentūros Civilinės aviacijos departamentą dėl leidimo aerodromui eksploatuoti gavimo. Galimybe nusileisti Nidoje nuolatos domisi užsienio oreiviai, periodiškai besikreipiantys į Neringos savivaldybę bei turizmo informacijos specialistus. Daugiausia tokių užklausų sulaukta iš Vokietijos piliečių.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite