Angle down Atgal

Aptartas praėjęs vasaros sezonas

Į Neringos kurortinio sezono aptarimą susirinkusių institucijų atstovai vieningai kartojo, kad šių metų vasara buvo tikrai išskirtinė. Ženkliai didesnius darbo krūvius turėjo tiek policijos pareigūnai, tiek medikai. Kaip ir parėjusiais metais, išliko automobilių statymo problema.

Vasaros sezono aptarime dalyvavo Lietuvos policijos generalinis komisaras Renatas Požėla, Neringoje pradėjęs susitikimų kurortinėse savivaldybėse ciklą. Anot jo, nors šalies kurortai tampa vis mažiau priklausomi nuo sezoniškumo, vasaros metu jie išlieka pagrindiniais traukos objektas.

„Gimsta nauja tradicija, ateiname į kurortus norėdami pasakyti kaip mums sekėsi ir aptarti ko reikia, kad ateinantis sezonas būtų saugesnis ir geresnis. Viešasis saugumas svarbus mums visiems ir tik suglaudę pečius galime laukti geriausių rezultatų“, – teigė Lietuvos policijos generalinis komisaras R. Požėla.


Sveikinimo žodį taręs Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis pradėjo nuo to, kad ši vasara buvo išskirtinė tiek kurorto paslaugų teikėjam, tiek renginių organizatoriam, tiek viešąja tvarka besirūpinančiomis institucijomis. Tiesa, išliko automobilių statymo problema, nors transporto priemonių statymui šiais metais buvo atnaujinta dviejų ilgalaikio stovėjimo aikštelių veikla.

Anot Neringos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Sigito Šveikausko, aktuali išliko ir automobilių statymo problema ties pažintiniu taku Naglių gamtiniame rezervate bei įvažiavimuose į miško kelius. Kuršių nerijos nacionalinis parko direkcijos teigimu, šiai problemai spręsti neužtenka įgaliojimų ir darbuotojų, o policijos pareigūnai nespėjo reaguoti dėl iškvietimų gausos. 
Dėl Taikos gatvės rekonstrukcijos pagrindiniai transporto srautai buvo nukreipti Kuverto, Pamario gatvėmis, tai įtakojo padidėjusį nusiskundimų skaičių dėl automobilių ir vadinamųjų „tuktukų“  keliamo triukšmo. Neringos savivaldybės užsakymu atliktas patikrinimas patvirtino informaciją apie padidintą triukšmo lygį nakties metu Kuverto-Pamario gatvių sankryžoje. Didesnis dėmesys šiais metais skirtas viešųjų prekybos vietų ir reklamos įrengimo teisėtumo kontrolei.


Kaip informavo Neringos policijos komisariato vadovas Viktoras Freigofas, pranešimų praėjusią vasarą sulaukta kone 50 procentų daugiau – 950, kai tuo tarpu praėjusiais metais sulaukta 630.  Į ženkliai padidėjusį pranešimų skaičių turėjo reaguoti tos pačios pajėgos, kaip ir praėjusiais metais. Dominuojantys iškvietimai buvo dėl Kelių eismo taisyklių pažeidimo. Daugiau nei praėjusiais metais sulaukta pranešimų dėl turtinės veikos (daiktų apgadinimo, pametimo ir pan.). Administracinių nusižengimų surašant protokolus užfiksuota beveik 80 procentų daugiau nei praėjusiais metais – didžiąją dalį sudarė jau minėti Kelių eismo taisyklių pažeidimai, užfiksuota daugiau neblaivių asmenų, vairuojančių dviračius. Tris kartus sumažėjo asmenų, viešoje vietoje vartojančių alkoholinius gėrimus. Sumažėjo nusikalstamų veiklų – jei 2019-aisiais fiksuota 12, praėjusiais metais – 7 ( iš jų – 5 dviračių vagystės). Susitikimo metu pasidžiaugta, kad Neringos policijos pareigūnams pavyko operatyviai surasti 10 pavogtų dviračių.


Neringos pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė Violeta Prekevičienė informavo, kad greitoji medicinos pagalba praėjusią vasarą vyko 411 kartų, iš jų – 168 iškvietimai dėl nelaimingų atsitikimų ir 219 dėl ūmių susirgimų ir būklių. Dėl trauminių sužalojimų greitąją medicinos pagalbą kvietė 131 asmuo. Daugiausia traumų patirta važiuojant paspirtukais ir dviračiais – sužalojimai patirti įvairiose vietovėse. Vasaros mėnesiais į gydytojus (gydytoją-odontologą, šeimos gydytojus, gydytojus rezidentus) kreiptasi 4631 kartą ir šis skaičius ženkliai didesnis nei praėjusiais metais.

Kaip informavo Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pagėgių pasienio rinktinės Neringos pasienio užkardos vadas Juozas Rinkevičius, praėjęs vasaros sezonas buvo išskirtinis ir jo vadovaujamai rinktinei. Nors nuo karantino režimo pradžios sienos kirtimas per Nidos kontrolės pasienio punktą yra sustabdytas, pasieniečiams dėmesį teko sutelkti į kitas sritis, pavyzdžiui, labiau kontroliuoti, kad smalsaujantys kurorto lankytojai nepažeistų pasienio teisinio režimo taisyklių.  Susidurta su tokiais atvejais, kaip valstybės sienos kirtimas dėl neatsargumo jūroje.

Apibendrinant susitikimą meras Darius Jasaitis informavo, kad Neringos savivaldybė ateityje planuoja didesnį dėmesį skirti stebėjimo kamerų įrengimui, automobilių statymo kontrolės stiprinimui. Ketinama peržiūrėti kurorto kelių ženklinimo sistemą bei kreiptis dėl kelio ženklo, draudžiančio kemperių stovėjimą, patvirtinimo. 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite