Angle down Atgal

Aplinkosaugos koalicijos pirmininkė: tvirtinant tvarką dėl medžioklės lankais, nebuvo atlikta analizė

Nevyriausybines aplinkos apsaugos organizacijas vienijanti Aplinkosaugos koalicija teigia, kad, Aplinkos ministerijai patvirtinus Medžioklės taisyklių pakeitimus, įteisinančius medžioklę lankais, nebuvo atlikta pakankama analizė ir sudarytos taisyklės.

„Medžioklė su lankais yra žiaurus būdas ir, ką verta žinoti, kad Lietuvoje nėra žinoma, kaip užtikrinama, kad medžiotojas turi pakankamus įgūdžius. Pradėkime nuo to, kad net su tuo patvirtinimu nebuvo atlikta pakankama analizė ir nebuvo sudarytos taisyklės. Nes jeigu mes lankus išdalinsime bet kokiam medžiotojui, kuris turi galimybę medžioti, tai tikrai bus labai blogai“, – Eltai sakė Aplinkosaugos koalicijos pirmininkė Lina Paškevičiūtė.

Ji taip pat pakartojo mananti, kad sprendimas turi būti atšauktas.

„Aš manau, kad šis sprendimas turi būti atšauktas. Pagal tai, kaip jis buvo derinamas, kaip vyko teisėkūros procesas, tikrai išviešinsime visus niuansus, nes tai buvo ne diskusija, o ant pasityčiojimo iš aplinkosaugininkų ir visuomenės ribos“, – sakė L. Paškevičiūtė.

Jos teigimu, protokoliniu sprendimu buvo pažadėta, kad medžiotojų atsiųsti pasiūlymai bus derinami su Medžiotojų konsultacine taryba, tačiau posėdis, kur sprendimas būtų derinamas ir diskutuojamas su aplinkosaugininkais, pasak jos, neįvyko.

L. Paškevičiūtė taip pat sakė, kad Europos Sąjungoje yra šalių, kurioje galima medžioklė lankais, tačiau ji labai griežtai reglamentuojama.

Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika pirmadienį po susitikimo su ministru pirmininku Sauliumi Skverneliu teigė, kad sprendimas įteisinti medžioklę lankais dar nėra priimtas, jis turėtų įsigalioti 2022 metų pavasarį.

Ministras tikino, kad artimiausiu metu planuojama surengti išplėstinį Patariamosios tarybos posėdį, kuriame šis klausimas bus dar kartą apsvarstytas.

Seimo Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos atstovai, reaguodami į aplinkos ministro sprendimą savo įsakymu įteisinti medžioklę lankais, parengė kreipimąsi į Lietuvos vyriausiąjį administracinį teismą, prašant ištirti ministro penktadienį priimto įsakymo teisėtumą, bei teikia Medžioklės įstatymo pataisas, uždrausiančias medžioklę lankais.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite