Angle down Atgal

Aplinkosaugininkai pateikė 48 mln. eurų ieškinį „Grigeo Klaipėdai“

Aplinkos apsaugos departamentas pateikė 48 mln. eurų civilinį ieškinį Kuršių marias nevalytomis nuotekomis teršusiai kartojo gamybos įmonei „Grigeo Klaipėda“.

 Ieškinys dėl aplinkai padarytos turtinės žalos atlyginimo baudžiamojoje byloje antradienį įteiktas Klaipėdos apygardos prokuratūrai, skelbia departamento vadovė Olga Vėbrienė.

„Priminsiu, kad pirminio 2020 metų kovo mėnesio civilinio ieškinio suma siekė 3,9 mln. eurų. (...)  Žala apskaičiuota griežtai vadovaujantis ikiteisminiame tyrime surinktais ir pateiktais duomenimis ir dokumentais. (...) Byla, neabejoju, bus precedentas“, – feisbuke antradienį rašė ji.  

Klaipėdos apylinkės prokuratūros prokurorė Gina Skersinskytė BNS sakė, kad ieškinys pateiktas prokuratūros atliekamam ikiteisminiam tyrimui, kurio medžiaga bus perduodama teismui. 

„Jie pareiškė ieškinį, kurį perduosime teismui ir jis bus nagrinėjamas kartu su baudžiamąja byla“, – BNS sakė prokurorė.  

Kada byla bus perduota teismui, ji kol kas negalėjo pasakyti.

„Aplinkos apsaugos departamentui ši byla yra tam tikras lūžio taškas. Kartu tai – ir akivaizdus priekaištas, ir įrodymas, kad pokyčiai ateina, net jeigu juos stengiesi aplenkti“, – teigė O. Vėbrienė.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite